CETIN se odstěhuje ze svého žižkovského sídla, přestává firmě vyhovovat | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

CETIN se odstěhuje ze svého žižkovského sídla, přestává firmě vyhovovat

CETIN se odstěhuje ze svého žižkovského sídla, přestává firmě vyhovovat
Telekomunikační firma Česká telekomunikační infrastruktura (CETIN) se chce přibližně za rok odstěhovat ze sídla v Olšanské ulici na pražském Žižkově.
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Telekomunikační firma Česká telekomunikační infrastruktura (CETIN) se chce přibližně za rok odstěhovat ze sídla v Olšanské ulici na pražském Žižkově. Opustit chce nejen administrativní budovu, ale i technologický komplex včetně vysílací věže, která je jednou z dominant Prahy 3.

„Budova nám nevyhovuje jak z technologického, tak ekonomického hlediska. I v souvislosti s oznámenými investicemi do modernizace naší sítě hledáme především efektivnější řešení pro umístění a provoz technologií,“ řekla mluvčí společnosti Tereza Gáliková. Podle ní zatím není jasné, kam se CETIN přestěhuje, ani co s budovami v Olšanské dál bude.

CETIN vznikl loni v červnu vyčleněním pevných a mobilních sítí a datových center od O2 a v rámci rozdělení získal i budovy v Olšanské ulici. Jeho 100procentním vlastníkem je po vytěsnění menšinových akcionářů investiční skupina PPF. CETIN se profiluje jako velkoobchodní poskytovatel telekomunikační infrastruktury pro ostatní operátory a PPF jej označuje jako svou strategickou investici, na rozdíl od O2.

Tzv. Ústřední telekomunikační budova se 78 metrů vysokou věží se širokým ochozem byla dokončena v roce 1980 a vyšla na 1,5 miliardy tehdejších československých korun.

V době otevření to byla co do objemu obestavěného prostoru největší budova v Praze. Vedle kanceláří jsou v ní klíčové technologie pro provoz sítě pevných linek a mobilních sítí včetně dohledových center, ústředen a dalších pracovišť.

Pozemky kolem Olšanské ulice jsou již několik let v hledáčku developerů. Směrem k vrchu Parukářka vyrostl bytový komplex Central Park, na druhé straně, hned vedle budov CETIN, staví bytové domy Central Group.

CETIN spravuje a provozuje největší telekomunikační síť pokrývající celé území České republiky. Pokrývá 99,6 procenta populace mixem mobilních technologií GSM, UMTS, LTE a CDMA, které šíří bezmála 6000 základnových stanic, a prostřednictvím fixních technologií SDH, WDM, Ethernet a IP.

Jeho síť zahrnuje 20 milionů kilometrů párů metalických kabelů a spojuje téměř všechny domácnosti a podniky. Vlastní i 38 tisíc kilometrů optických kabelů.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!