Koalice se shodla na podpoře sociální reformy | E15.cz

Koalice se shodla na podpoře sociální reformy

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: mediafax

sal

Koalice podpoří vládní návrh sociální reformy, takový je závěr dnešního jednání koaličních špiček ve formátu K9. Kromě této základní shody dostalo Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) za úkol do konce září zpracovat analýzu dostupnosti kontaktních míst.

„Do 30. listopadu bude mít (MPSV) čas k předložení návrhu případných úprav této sítě kontaktních míst,“ řekl po jednání premiér Petr Nečas. Ve stejném termínu má vzniknout také koncepce sociální politiky osob se zdravotním postižením a do 29. února příštího roku také koncepce dávek pro tyto skupiny.

„Chceme vidět záruky udržení zaměstnantosti zdravotně postižených,“ prohlásil k tomuto bodu předseda Věcí veřejných Radek John.

Zástupci koalice se dnes také dohodli na vzniku tří pracovních skupin. Jedna se bude zabývat veřejnými financemi, druhá justiční reformou a třetí reformou školství. Do 9. září mají jednotlivé koaliční strany navrhnout do každé skupiny tři své zástupce. První jednání si pracovní skupiny odbudou do 16. září.

Zachován zůstane také kritizovaný systém výplaty sociálních dávek prostřednictvím bankovních karet. „Systém bude dobrovolný, povinně bude zaveden pouze tam, kde je sociální systém zneužíván,“ upřesnil Nečas.

Autor: sal

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.