Mladou Boleslav povede jako primátor Raduan Nwelati z ODS | E15.cz

Mladou Boleslav povede jako primátor Raduan Nwelati z ODS

Raduan Nwelati
Raduan Nwelati
• 
ZDROJ: E15 Robert Zlatohlavek

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Primátorem Mladé Boleslavi byl na ustavujícím jednání zastupitelstva zvolen Raduan Nwelati, lídr kandidátky vítězné ODS. Od 32 přítomných zastupitelů získal 28 hlasů. Nwelati je primátorem už čtvrté volební období po sobě, poprvé byl do čela města zvolen v roce 2006. Nyní byl jediným kandidátem. Koalice ODS, STAN, ANO s Volbou pro Mladou Boleslav a ČSSD má v 33členném zastupitelstvu 29 míst.

Komunální volby v Mladé Boleslavi vyhrála ODS, získala 11 mandátů. Druhé skončilo ANO s deseti mandáty. Třetí hnutí STAN bude mít pět zastupitelů. Čtvrtá ČSSD má tři mandáty. V opozici bude KSČM se dvěma mandáty a koalice KDU-ČSL, Zelení také se dvěma mandáty.

"Budu dobrým primátorem pro Mladou Boleslav, budu naslouchat vám všem zastupitelům, budu pokračovat ve své práci, moc děkuji všem za zvolení," řekl Nwelati po zvolení.

Zastupitelé zvolili také jedenáctičlennou radu města, počet členů je stejný jako v minulém volebním období. V městské radě zasednou čtyři zástupci ODS, tři zástupci STAN, tři zástupci hnutí ANO s Volbou pro Mladou Boleslav a jeden zástupce ČSSD.

Mladá Boleslav bude mít v následujících čtyřech letech čtyři náměstky primátora, dosud měla tři. Důvodem navýšení počtu náměstků je širší koalice. Prvním náměstkem primátora bude nadále Jiří Bouška (ANO+VpMB), dalšími náměstky budou Daniel Marek (STAN), Robin Povšík (ČSSD) a Miroslava Kašpárková (ODS). Tři náměstci budou uvolnění, Robin Povšík bude neuvolněným náměstkem.

Pro Nwelatiho hlasovali všichni přítomní zástupci koalice, všichni čtyři opoziční zastupitelé se zdrželi hlasování. Nwelati na začátku jednání uvedl, že mezi volbami a ustavujícím zastupitelstvem se jeden ze zvolených zastupitelů vzdal mandátu, učinil tak Oldřich Šlégl z KSČM, kterého nahradil Karel Skála (KSČM).

Koalice se již dříve shodla, že že v příštích čtyřech letech je pro Mladou Boleslav prioritní bezpečnost, výstavba nových bytů a řešení dopravní situace.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video