Muzejní noc přilákala na 150 tisíc lidí, zájem převýšil kapacity | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Muzejní noc přilákala na 150 tisíc lidí, zájem převýšil kapacity

Muzejní noc přilákala na 150 tisíc lidí, zájem převýšil kapacity
Národní technické muzeum vzbuzuje po rekonstrukci obrovský zájem
• 
ZDROJ: Mladá fronta E15

ČTK

Téměř 150 tisíc návštěvnických vstupů zaznamenali ze soboty na neděli organizátoři Pražské muzejní noci. Loni jich evidovali zhruba o dvacet tisíc více. I tak ale na mnoha místech převyšoval zájem kapacity otevřených objektů. Těch byl letos rekordní počet, když o přízeň usilovalo osm desítek objektů 48 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí. Uvedla to koordinátorka muzejní noci Petra Belaňová z Národního muzea, která ji hodnotí jako úspěšnou.

„Mezi objekty s nejvyšší návštěvností patřily už tradičně Letecké muzeum Kbely a Národní technické muzeum. Z objektů Národního muzea pak České muzeum hudby a Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur. Z nováčků lákal návštěvníky nejvíce Vládní salonek Českých drah na pražském Hlavním nádraží,“ uvedla Belaňová.

Pražská muzejní noc se konala podvanácté. Tato akce tradičně v metropoli završuje Festival muzejních nocí, který byl zahájen v polovině května v Liberci. Zapojilo se do něj 418 institucí ze 161 měst.

Mezi objekty s nejvyšší návštěvností patřily už tradičně Letecké muzeum Kbely a Národní technické muzeum

Přesně v 19:00 se v sobotu otevřely brány muzeí, galerií a dalších kulturních institucí, aby přivítaly zájemce na netypické noční prohlídce - a navíc zdarma. Ti měli k dispozici rovněž zdarma jedenáct autobusových linek s bezbariérovým přístupem, které jim umožnily snadné cestování mezi otevřenými objekty.

Expozice a výstavy doplnila řada doprovodných akcí včetně divadelních produkcí, tanečních představení, komentovaných prohlídek, koncertů, projekcí, výtvarných dílen a workshopů. Končilo se v jednu hodinu po půlnoci. Spousta mladých lidí, jimž se zdála muzejní noc krátká, využila možnost navštívit „afterparty“ ve smíchovské MeetFactory, kde se končilo až po třetí.

Na o něco nižší letošní návštěvnosti se zřejmě podepsalo počasí; prudký liják zhruba hodinu po zahájení akce zřejmě promočené lidi od dalších návštěv muzeí odradil.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!