Mynář přestupek neodevzdáním majetkového přiznání nespáchal, tvrdí úřad | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Mynář přestupek neodevzdáním majetkového přiznání nespáchal, tvrdí úřad

Mynář přestupek neodevzdáním majetkového přiznání nespáchal, tvrdí úřad
Vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Vedoucí prezidentské kanceláře Vratislav Mynář v souvislosti s odevzdáním majetkového přiznání přestupek nespáchal. Úřad přestupkové řízení v polovině května zastavil s odůvodněním, že se skutek nestal. Rozhodnutí na webových stránkách zveřejnil Pražský hrad. Mynář řekl, že zákon nestanoví, kam má přiznání odevzdat. Prý ho vyplnil a kopii předal právnímu oddělení Pražského hradu.

Úředníci uherskohradišťského úřadu, pod který spadá Mynářovo trvalé bydliště v Osvětimanech, se o Mynáře začali zajímat na základě podnětu pražské advokátky Petry Bielinové, která se v Mynářově rodném kraji zeptala, zda hradní kancléř nespáchal přestupek. Ukázalo se přitom, že úřady nevědí, kdo by měl o Mynářově možné chybě rozhodovat, uvedl v dubnu server Aktuálně.cz.

Spis s Mynářovým případem se vydal z Hradiště do Prahy, přes ministerstva vnitra a spravedlnosti skončil opět po několika týdnech na radnici v Uherském Hradišti. Právě tento úřad by měl podle ministra spravedlnosti Roberta Pelikána definitivně rozhodnout o Mynářově možném přestupku. K vyřešení případu měl úřad čas do konce června.

Upřesněno: Mynář bere 120 tisíc měsíčně. Ale čistého

„Vím, že jsem žádný přestupek nespáchal. Jako vedoucí Kanceláře prezidenta republiky nemám povinnost podávat majetkové přiznání. Podobné debaty už beru jako folklor, přitom by všem stačilo jen si přečíst zákon,“ citoval Mynáře před časem server Aktuálně.cz.

Dnes řekl, že mu zákon nestanovuje, kam by měl přiznání odevzdat. „Úřad dal za pravdu mně, že je díra v zákonu,“ poznamenal. „Protože jsem zodpovědný občan, tak jsem si to napsal pro sebe a krom toho, že jsem si to zastrčil do šuplíku, jsem ještě řekl šéfovi legislativního odboru 'Pane řediteli, tady vám ho dávám, kdyby náhodou, jak už bývá často v republice zvykem a novináři mě honili',“ řekl Mynář. Úřadu prý doložil, že je originál uložen na právním oddělení.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!