Národní divadlo povede náměstek ministryně kultury Martin Sankot | E15.cz

Národní divadlo povede náměstek ministryně kultury Martin Sankot

Národní divadlo
Národní divadlo
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Národní divadlo (ND) po dnešním odvolání ředitele Ondřeje Černého dočasně povede ekonomický náměstek ministryně kultury Martin Sankot. Sdělilo to ministerstvo kultury (MK) s tím, že zároveň vypisuje uzavřené výběrové řízení na nového ředitele divadla.

Černého dnes ministryně odvolala náhle, podle jejího vyjádření byla jedním z důvodů stagnace v transformaci divadla, které ministerstvo počátkem roku spojilo se Státní operou Praha. Devětačtyřicetiletý Černý stál v čele první české scény od roku 2007.

Ministerstvo při hledání nového ředitele ND osloví vytipované osobnosti, z nichž výběrová komise vybere kandidáta kterého doporučí ministryni ke jmenování. Složení komise MK neuvedlo.

Sankot podle ministerstva bude divadlo řídit zejména z hlediska provozního a marketingového. „Zajistí plynulé pokračování transformačního procesu; dramaturgický plán dalších sezon bude mít za úkol nový ředitel,“ uvádí se v tiskové zprávě ministerstva.

Transformace obou divadel do jedné instituce pravděpodobně nejde podle představ jejich zřizovatele, tedy ministerstva. Úřad se odvolává na dubnovou analýzu firmy BDO i na další interní analýzu ukončenou letos v srpnu. „Na základě zjištěných skutečností dospělo ministerstvo kultury k názoru, že situace uvnitř instituce není příznivá,“ konstatuje dnes vedení úřadu.

Základním nedostatkem jsou podle MK „chybně nastavené řídící a provozní procesy, což se kromě ekonomické nestability odráží především v nejistotě a v demotivaci zaměstnanců a uměleckých pracovníků ND a SOP“.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.