Nehoda autobusů na pražském Chodově čítá 30 zraněných | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Nehoda dvou autobusů na pražském Chodově si vyžádala 18 zraněných

ČTK

Při ranní nehodě dvou autobusů na pražském Chodově se ve středu ráno zranilo 18 lidí, včetně dětí z mateřské školy. Pět dospělých záchranáři převezli do nemocnic se středně těžkými zraněními. Ostatní zranění byla lehká, uvedla mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová. Prvotní informace hovořily přibližně o 30 zraněných. Záchranáři proto na místo vyslali vrtulník, vůz Atego pro mimořádné situace a vyhlásili traumaplán, který později dopoledne odvolali.

Dopravní nehoda se stala krátce po 9. hodině u křižovatky Roztylské a Jarníkovy ulice. Autobus MHD, ve kterém jely přibližně dvě desítky dětí z mateřské školy, narazil zezadu do zájezdového autobusu stojícího na silnici před ním. Stojící autobus byl podle policejní mluvčí Violety Siřištové bez cestujících, pouze s řidičem.

"Zdravotníci vyšetřili všechny zasažené účastníky dopravní nehody, kterých bylo 29," uvedla mluvčí záchranné služby. Mezi 18 lidmi, kteří utrpěli zranění, bylo deset dětí. Všichni středně těžce zranění byli dospělí a sanitky je rozvezly do tří pražských nemocnic. Jednu ženu s úrazem hlavy přepravil do nemocnice vrtulník, uvedla Poštová.

Při nehodě autobusu na jihu Slovenska zemřelo 12 lidí, další jsou zranění

Příčiny nehody policie vyšetřuje. Dechová zkouška na alkohol byla u obou řidičů negativní. "Tato ulice je poměrně široká, přehledá, čtyřproudová. Takže běžné dopravní nehody tu nejsou. A sám jsem zvědavý na tu příčinu," řekl novinářům na místě starosta městské části Praha 11 Jiří Dohnal (Piráti). Podle jeho odhadu mohlo nehodu způsobit oslnění sluncem.

U nehody kromě záchranářů a policie zasahovaly také dvě jednotky hasičů. Z havarovaných vozů ale hasiči nemuseli nikoho vyprošťovat, uvedl jejich mluvčí Martin Kavka.

Děti, které v autobuse jely, byly z jihoměstské mateřské školy Benjamínek, řekl dále Dohnal. Zraněné děti byly podle něj převezeny do krčské a motolské nemocnice, nezraněné byly odvedeny do nedaleké jídelny. Dostaly čaj, mohly si kreslit, věnovali se jim záchranáři a psychologové z týmu pražských hasičů. Rodiče si děti začaly z místa odvádět kolem 11. hodiny. "Jeli jsme na Mikuláše a žádnej nebyl," řekl novinářům chlapeček, který jel v autobuse, ale vyvázl bez zranění.

Antikolizní systémy narazily. Praha testuje ochranu tramvají před nehodami, zatím neúspěšně

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!