Největší význam mají pro lidi komunální volby | E15.cz

Největší význam mají pro lidi komunální volby

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Lubos Wisniewski

čap

Za nejpodstatnější považují občané komunální volby, a až za nimi pomyslný žebříček obsadily volby do Poslanecké sněmovny a volby prezidenta republiky. Výrazně méně důležité jsou podle dotázaných volby do Senátu a do Evropského parlamentu. Vyplývá to z průzkumu agentury Stem.

Přesto se podle Stem i význam těchto voleb v posledních dvou letech zvyšuje. Hodnocení důležitosti prezidentských voleb prochází oproti tomu letos jistým váháním. Dotázaní hodnotili důležitost voleb bodovou stupnicí od jedné do pěti, přičemž jedna znamená malá a pět velká důležitost.

Komunální volby obodovalo pětkou a čtyřkou 64 procent lidí, volby do sněmovny tyto známky dostaly přiděleny od 59 procent, krajské od 58 a prezidentské od 55 procent lidí. Volby do horní parlamentní komory takto obodovala třetina lidí a do Evropského parlamentu 28 procent.

:

V porovnání s lednovým průzkumem se důležitost voleb do obecních zastupitelstev, do sněmovny i prezidentské volby, mírně snížila.

Autor: čap

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.