Osobních bankrotů bylo v říjnu nejvíce od června 2017 | E15.cz

Osobních bankrotů bylo v říjnu nejvíce od června 2017

bankrot
bankrot
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

V říjnu bylo vyhlášeno 1186 osobních bankrotů, což bylo o 96 více než v září. Zároveň bylo podáno 1310 návrhů na osobní bankrot, tedy o 313 více než v předchozím měsíci a zároveň nejvíce od června 2017. Vyplývá to z aktuálních statistik společnosti CRIF - Czech Credit Bureau.

„Počet návrhů na osobní bankrot se v říjnu znatelně zvýšil a byl nejvyšší za dobu, kdy platí novela insolvenčního zákona. Vyšší byl naposledy v červnu roku 2017,“ komentovala čísla analytička CRIF Věra Kameníčková.

V posledních 12 měsících bylo vyhlášeno 13 052 bankrotů, o 1026, respektive o sedm procent méně než v předchozím období. Zároveň bylo podáno 13 833 návrhů na bankrot, o 1649 meziročně méně. Počet návrhů na osobní bankrot se tak meziročně snížil o 11 procent.

Od července 2017 nabyla účinnosti novela insolvenčního zákona, která má zamezit praktikám podvodných oddlužovacích společností. Podle ministerstva spravedlnosti zákon zlepšuje ochranu dlužníků, kteří usilují o bankrot.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.