Petr Nečas: Odmítám politizaci akce odborů ze strany ČSSD a KSČM | E15.cz

Petr Nečas: Odmítám politizaci akce odborů ze strany ČSSD a KSČM

Petr Nečas
Petr Nečas
• 
ZDROJ: CTK/Michal Kamaryt

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
K dnešní akci odborů se vyjádřil premiér Petr Nečas. Přečtěte si jeho prohlášení.

Respektuji právo občanů vyjádřit svůj názor, odmítám však politizaci akce odborů ze strany ČSSD a KSČM.

Respektuji právo občanů vyjádřit svůj názor demokratickou formou. Jsme ve svobodné zemi a součástí Evropy, kde jsou podobné protesty běžné. Odmítám však politizaci akce odborů, kterou představitelé ČSSD a KSČM zneužívají pro svoji předvolební kampaň.

Jejich zájmy a prostředky jsou totožné: chaos, negace, konec nezbytných reforem, absence věrohodné alternativy. To bych považoval za velké nebezpečí pro naši ekonomiku v dnešní situaci, kdy se řada evropských zemí potýká s mnohem většími problémy a musí provádět mnohem bolestivější zásahy do životní úrovně obyvatel.

Jako premiér i jako předseda ODS cítím velkou zodpovědnost za to, aby se naše země nedostala do dluhové pasti, aby stále patřila mezi evropské státy s nejnižší nezaměstnaností a aby se o nás v souvislosti s negativním vývojem ekonomiky nepsalo na titulních stránkách evropských novin.

Proto se nemůžeme chovat populisticky, proto musíme pokračovat v rozpočtově zodpovědné politice snižování zadlužování státu. Chceme o ní diskutovat i s odbory, a není to vláda, kdo tato jednání bojkotuje.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video