Písničkář Nohavica obdrží od Putina Puškinovu medaili, v minulosti ji dostal i Klaus | e15.cz

Písničkář Nohavica obdrží od Putina Puškinovu medaili, v minulosti ji dostal i Klaus

Státní vyznamenání 2017: Jarek Nohavica ve Vladislavském sále
Státní vyznamenání 2017: Jarek Nohavica ve Vladislavském sále
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Ruský prezident Vladimir Putin udělí Puškinovu medaili českému písničkáři Jaromírovi Nohavicovi. Vyplývá to z prezidentského výnosu, který dnes na svých stránkách zveřejnily ruské ústřední úřady.

Puškinova medaile je od roku 1999 udělována ruským občanům i cizincům, kteří se významně zapsali v kulturní oblasti, humanitárních vědách, literatuře či jiných oborech umění. Třícentimetrová stříbrná cena má na lícové straně profil ruského básníka Alexandra Sergejeviče Puškina, na rubu jeho podpis a pořadové číslo.

Medaili dosud obdrželo přes 940 lidí. Z Čechů byli medailí dosud oceněni bývalý prezident Václav Klaus, který ji dostal v roce 2007 a předseda Česko-ruské společnosti Jiří Klapka, který medaili obdržel letos v březnu.

Mezi jinými Nohavica ocenění dostane za zásluhy o upevnění přátelství a spolupráce mezi národy a sbližování a vzájemné obohacování národních kultur, píše se v ruském výnosu.

„Ano, vím o tom. Žádnou medaili jsem ještě nedostal, ale pojedu tam. Vážím si toho, cenu převezmu. Podrobnosti zatím nevím,“ řekl Nohavica serveru Deník N.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery