Policie našla v restauraci v Brodě revolver a pistoli útočníka | E15.cz

Policie našla v restauraci v Brodě revolver a pistoli útočníka

Policie zasahovala 24. února v Uherském Brodě na Uherskohradišťsku kvůli střelbě v restauraci Družba. Podle informací od ministra vnitra zemřelo na místě osm lidí.
Policie zasahovala 24. února v Uherském Brodě na Uherskohradišťsku kvůli střelbě v restauraci Družba. Podle informací od ministra vnitra zemřelo na místě osm lidí.
• 
ZDROJ: CTK

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Policie našla v restauraci Družba v Uherském Brodě revolver Alfa vzor 820 a samonabíjecí pistoli CZ 75B. Zbraně patřily útočníkovi, obě měl legálně. V noci byla z místa činu odvezena těla osmi obětí úterní střelby i vraha, policie budovu nadále hlídá.

„Samotné ohledání místa činu skončilo v ranních hodinách, nicméně objekt zůstává dál střežen policií, a to až do chvíle, kdy bude jasné, že pro trestní řízení již nebude třeba se na místo činu vrátit. Tato doba odvisí od chvíle, kdy zlínská policie dostane první předběžné výsledky vybraných expertiz,“ uvedl krajský policejní mluvčí Pavel Benedikt Stránský. U všech zemřelých byla nařízena soudní pitva.

Policie v noci vstoupila do domu třiašedesátiletého pachatele. „Tento postup byl nutný pro ochranu života a zdraví osob. Spolu s policisty vstoupil do domu rovněž lékař, který rozhodl o hospitalizaci ženy, která se v domě nacházela,“ doplnil Stránský. Manželka útočníka, která se podle deníku Aktuálně.cz léčila se schizofrenií, policistům otevřít odmítala, dovnitř tak vstoupili násilím.

Základní údaje o zbraních, které použil útočník v Uherském Brodě
Revolver Alfa vz. 820

- šestiranný revolver v ráži 38 s hlavní dlouhou dva palce

- zbraň je určena především pro sebeobranu

- zbraň se vyznačuje nízkou hmotností (705 g) i malou velikostí (176 mm)

- její cena se na internetu pohybuje zhruba od 5500 korun

- revolver vyrábí český výrobce zbraní ALFA - PROJ s.r.o., se sídlem v Brně; tato firma používá pro své zbraně označení ALFA a HOLEK (dle tradičního brněnského výrobce)

- od roku 2005, kdy firma ALFA - PROJ otevřela svůj internetový obchod, se stala předním prodejcem zbraní a střeliva online v Česku.
Samonabíjecí pistole CZ 75B

- pistole ráže 9 mm Luger s velkokapacitním dvouřadým zásobníkem nábojů (na 15 nábojů)

- zbraň váží jeden kilogram a je 206 mm dlouhá

- pistole patří do řady CZ 75, která je tradičním výrobkem České zbrojovky Uherský Brod

- dle výrobce k jejím přednostem patří dobré držení v každé ruce, dobré výsledky při pudové střelbě (bez míření), nízký odpor spouště, vysoká přesnost střelby, vysoká životnost, vysoká spolehlivost i blokováním zápalníku pro zvýšení pádové bezpečnosti zbraně

- výrobce uvádí, že zbraň, která je oblíbená uživateli v mnoha zemích, je vhodná pro službu, sport i osobní obranu

- internetové obchody tuto zbraň nabízejí zhruba od 18 tisíc korun.

Podle Stránského nyní probíhají další úkony trestního řízení, které směřují k objasnění okolností tragické události. „Vzhledem k tomu, že trestní řízení je v této fázi neveřejné, nebude policie dopředu poskytovat veřejnosti a médiím konkrétní informace o prováděných krocích v rámci vyšetřování,“ dodal Stránský. Další informace policie poskytne zřejmě ve čtvrtek odpoledne.

Masakr v uherskobrodské restauraci nepřežilo sedm mužů a jedna žena ve věku 27 až 66 let. Další zraněná žena byla ve vážném stavu převezena do uherskohradišťské nemocnice, je mimo ohrožení života. Podle Stránského není mezi oběťmi, ať už na straně zraněných či usmrcených osob, cizí státní příslušník.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.