Policie šetří zakázku dopravního podniku pro Radka Šnábla | E15.cz

Policie šetří zakázku dopravního podniku pro Radka Šnábla

Dopravní podnik
Dopravní podnik
• 
ZDROJ: DPP

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Protikorupční policie prověřuje také zakázky zadané za současného vedení pražského dopravního podniku. Policisty zajímá třeba vyplacení deseti milionů korun za zakázku firmě Parles, pro kterou pracoval bývalý šéf mezinárodního odboru ministerstva financí Radek Šnábl.

Schůzku, na které si policie od zástupců dopravního podniku vyžádala některé dokumenty, potvrdil České televizi mluvčí firmy Jiří Štábl. Podle ČT se předmětem zkoumání stala smlouva dopravního podniku s firmou Parles z konce roku 2013. „Jen podepsáním té smlouvy podnik ušetřil miliardu korun,“ řekl primátor Tomáš Hudeček.

Firma Parles si na zakázku najala bývalého šéfa mezinárodního odboru ministerstva financí Radka Šnábla, který byl v minulosti pravomocně odsouzený k podmíněnému trestu za krácení daně. Šnábl vyjednával pro dopravní podnik výhodnější podmínky pro nákup tramvají.

„Smlouva byla uzavřena ve standardním režimu, podle aktuálního znění zákona o zadávání veřejných zakázek,“ vysvětlil Radek Šnábl.

V hledáčku detektivů jsou i opravy tratí

Vyšetřovatele podle ČT zajímá také dokumentace k dalším zakázkám současného vedení - opravě tramvajových tratí v centru města a v Braníku a výměně kolejnic ve stanici metra A Dejvické. Předseda představenstva dopravního podniku Jaroslav Ďuriš je přesvědčen o tom, že neobsahují nic problematického.

Bývalý ředitel pražského dopravního podniku Martin Dvořák čelí obvinění z porušování povinnosti při správě cizího majetku v souvislosti se zakázkou pro firmu Cross Point, která prodávala jízdenky pražské MHD. Podle vyšetřovatelů Dvořák firmu zvýhodnil při výběrovém řízení. Dvořák veškerá obvinění odmítá.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video