Politická scéna má novou stranu. Vznikla Alternativa pro Česko | E15.cz

Politická scéna má novou stranu. Vznikla Alternativa pro Česko

Politická scéna má novou stranu. Vznikla Alternativa pro Česko
Ilustrační foto
• 

nos

Začátkem června Ministerstvo vnitra zaregistrovalo politickou stranu Alternativa pro Česko. Informaci potvrzuje rejstřík politických stran a hnutí, kam byla APČ zapsána 2. června.

Strana byla založena lidmi, kteří dříve poměrně výrazně sympatizovali i se spolkem Blok proti islámu. „Nedokázali jsme se ztotožnit s tím, co vedení tohoto spolku provedlo s měsíci práce členů a sympatizantů. Jejich aktivní činnost a vize absolutně zničila rozhodnutí dvou lidí: Martina Konvičky a Petra Hampla. Takto se demokraticky smýšlející lidé nechovají. Demokraté se zajímají o názory svých kolegů, a jelikož to se v Bloku proti islámu jednoznačně nedělo, tak jsme se rozhodli jít vlastní cestou. Současně uvádíme na pravou míru, že vznik strany neproběhl ze strany Petra Štěpánka, Petra Hampla ani Martina Konvičky,“ vysvětlil důvody rozkolu předseda APČ Jan Hlava.

Čtěte: Blok proti islámu se rozpustil

Zakladatelé strany podle svých slov hodlají mít z APČ euroskeptickou alternativu pro české občany postavenou proti současné politice vlády ČSSD a hnutí ANO Andreje Babiše.

„S kým bychom chtěli spolupracovat, to ukáží nejbližší měsíce. Každopádně již dnes můžeme sdělit, že naše politická orientace bude zaměřena proti přijímání ekonomických migrantů. Budeme prosazovat spravedlivý sociální systém zaměřený na zajištění seniorů, nemocných či handicapovaných občanů. Také chceme stát, který si bude vážit práce občanů a nebude jim klást nesmyslné překážky. Stejně tak chceme zastavit penězovody pro neziskové organizace s jasným politickým podtextem,“ říká k programu Hlava.

Autor: nos
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!