Praha bude hostit konferenci o podpoře inovací | E15.cz

Praha bude hostit konferenci o podpoře inovací

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: E15 Petr Horky

bru

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Do Prahy v pondělí dorazí desítky politiků, akademiků a zástupců soukromého sektoru, aby zde jednali o nových způsobech podpory konkurenceschopnosti a vytváření nových pracovních míst v Evropě, severní Africe, střední Asii a na Blízkém východě.

„Inovace je klíčovou součástí hospodářského růstu pro každý národ,“ uvedl Janamitra Devan, viceprezident Světové banky, která akci finančně zaštiťuje. „Ukazuje se, v dlouhodobém horizontu je přibližně polovina hospodářského růstu země tvořena inovacemi a technologickým pokrokem,“ dodal.

Podpora inovací je na Blízkém Východě a severní Africe, tedy regionu MENA slabší. V porovnání s průměrem zemí OECD je zde počet soukromých podniků na tisíc obyvatel na jedné šestině, oproti oblasti Evropy a střední Asie na méně než jedné třetině.

Světová banka očekává, že kvůli tomu vzroste poptávka po mezinárodní spolupráci v otázkách podpory technologického vývoje.

Autor: bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.