Praha si na půl roku pronajme třicet odpadkových košů za dva miliony | E15.cz

Praha si na půl roku pronajme třicet odpadkových košů za dva miliony

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Praha si v rámci projektu smart city na půl roku pronajme třicítku solárních odpadkových košů. Zaplatí za to skoro dva miliony korun. Vyplývá to ze zadávací dokumentace, kterou dnes schválila rada. Dodavatel zajistí instalaci nádob a následný sběr údajů mimo jiné o spotřebě energie o četnosti svozů nebo nutných opravách.

V rámci poptávkového řízení město zároveň hledá firmu, která dodá takzvané chytré lavičky. Opět půjde o zakázku za zhruba dva miliony korun. Lavičky by měly dodávat informace o stavu ovzduší, aktuální teplotě nebo hladině hluku, poskytnou wifi připojení a možnost dobití mobilního telefonu. Dodávka, montáž a provoz jedné lavičky po dobu půl roku vyjde na 300 tisíc korun. Vyplývá to z podkladů pro radu.

Lavičky a kontejnery se v ulicích objeví letos. Opozice investici zpochybňuje. Primátorka Adriana Krnáčová (ANO) by se podle ní měla věnovat zásadnějším problémům. Projekt smart city v Praze spolkne v následujících letech stovky milionů. Chystají se mimo jiné i parkovací senzory.

V rámci smart city chce metropole využít moderní technologie pro zlepšení kvality života obyvatel. Nezisková organizace Transparency International (TI) nedávno informovala, že příprava těchto projektů může Prahu ročně stát až 300 milionů korun. Bude je platit městské firmě Operátor ICT.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video