Pražští strážníci auta za 71 milionů zatím nedostanou | E15.cz

Pražští strážníci auta za 71 milionů zatím nedostanou

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: e15

ČTK

Pražský primátor Bohuslav Svoboda stáhl z dnešního jednání zastupitelstva návrh výběrového řízení na dodávku vozidel pro městskou policii a magistrát. Návrh počítal s nákupem 158 nových aut za téměř 71 milionů korun.

Primátor chce nejprve se zastupiteli projednat novou koncepci městské policie, kterou připravuje ředitel pražských strážníků Eduard Šuster.

„Přijde mi logičtější předložit na jednom zastupitelstvu koncepci a následně až materiál vybavení ke koncepci. Přijde mi to férovější,“ řekl Svoboda. S plánem reorganizace městské policie by měli být zastupitelé seznámeni na konci dubna nebo na začátku května, dodal.

Reorganizace městské policie začala v březnu personální obměnou na jejím ředitelství. Šuster snížil počet svých náměstků ze čtyř na dva, zrušil úsek pro řízení celoměstských útvarů a útvar pro prevenci kriminality. Postupně chce omezit počet úřednických míst, naopak asi o dvě stovky by měl stoupnout počet strážníků v ulicích.

Nákup nových aut pro policii a magistrát zastupitelstvo už jednou neschválilo. Primátor tehdy označil stáří a stav vozů městské policie za „kardinální“ problém. Poslední větší obměna se podle něj uskutečnila mezi lety 2008 a 2009. Některá vozidla už překonala svoji životnost a opravy stojí víc než nákup nových. Zastupitelé tehdy žádali předložení ucelené koncepce.

Část zakázky se měla vztahovat na osobní a užitková vozidla, pick-upy a dodávkové vozy, kterých chtěla Praha nakoupit dohromady 139. Druhá část zakázky byla na 19 minibusů. Obě části měly být vyhlášeny současně. Praha chtěla ve výběrovém řízení využít i elektronickou aukci. Konkrétní počty dodávaných vozidel by pak závisely na aktuální poptávce ze strany policie a magistrátu.

:

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.