Primátor Svoboda chce být šéfem pražské ODS | E15.cz

Primátor Svoboda chce být šéfem pražské ODS

Bohuslav Svoboda
Bohuslav Svoboda
• 
ZDROJ: E15

ČTK, nos

Pražský primátor Bohuslav Svoboda bude kandidovat na post předsedy pražské ODS, pokud dostane od oblastních sněmů nominace. Zároveň chce, aby volební regionální sněm 30. ledna vyměnil i dosavadní místopředsedy. Svoboda to řekl novinářům.

První nominaci získal od místního sdružení ODS v Praze 13. „Já jsem rozeslal dopis ze své pozice prvního místopředsedy pražského sdružení, ve kterém všem členům ODS sděluji, že pokud budu nominován, hodlám se o tuto funkci ucházet, a proto jsme taky dal k dispozici svoji funkci prvního místopředsedy,“ uvedl primátor.

Dosavadní šéf pražské ODS Boris Šťastný už na začátku prosince oznámil, že svou funkci k 30. lednu složí. Rozhodl se tak poté, co se primátor Svoboda bez jeho vědomí dohodl na koalici s TOP 09 v pražském zastupitelstvu.

Svoboda uvedl, že vyzval zbylé čtyři místopředsedy, aby se svých postů vzdali. „Což by měli, aby ten mandát byl jasný, silný, aby ten tým byl vytvářen nově s maximální silou a regulérní délkou volebního období,“ doplnil.

Koho by si na postech místopředsedů představoval, ale říci nechtěl. Místopředsedové mají mandát až do konce letošního roku. Pokud ale Svoboda uspěje, bude se podle všeho chtít obklopit svými lidmi. V předsednictvu pak zřejmě nezůstanou bývalí náměstci z dob primátora Pavla Béma Rudolf Blažek a Pavel Klega. Místopředsednické funkce zastávají ještě Tomáš Chalupa a Josef Nosek.

Autor: ČTK, nos

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.