Prodej za téměř dvě miliardy. Office Park Nové Butovice koupil developer Portland Trust | E15.cz

Prodej za téměř dvě miliardy. Office Park Nové Butovice koupil developer Portland Trust

ČTK

Developer a správce komerčních nemovitostí Portland Trust koupil od investiční společnosti CEE Property Development Portfolio 2 areál Office Park Nové Butovice v Praze za 65 milionů eur, což je v přepočtu zhruba 1,7 miliardy korun. 

Kanceláře mají celkovou podlahovou plochu 36 tisíc metrů čtverečních, což odpovídá zhruba třem čtvrtinám Václavského náměstí. Portland Trust je plánuje zrekonstruovat s cílovou hodnotou nájemného 13 eur (340 korun) za metr čtvereční. Areál chce zároveň přejmenovat na Coral Office Park.

Developer chce v komplexu vytvořit zahradu s posezením v prostoru mezi čtyřmi administrativními budovami. Dále chce rozšířit restauraci nebo postavit stanice pro nabíjení elektrických vozidel.

Miliardový obchod na Smíchově. Skanska prodala vozovnu předělanou na kanceláře

Společnost Portland Trust funguje od roku 1997, sídlo má v Praze. Stojí za řadou projektů včetně supermarketů, regionálního obchodního centra, kancelářských budov a skladových a výrobních parků v České republice a v Bukurešti.

Dokončil budovy o celkové rozloze přes 600 tisíc metrů čtverečních čisté pronajímatelné plochy. Dalších 75 tisíc metrů čtverečních je ve výstavbě.

Útok na Cimex. Firmu chce někdo připravit o nemovitosti za miliardy

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!