Miliardový obchod na Smíchově. Skanska prodala vozovnu předělanou na kanceláře | E15.cz

Miliardový obchod na Smíchově. Skanska prodala vozovnu předělanou na kanceláře

Daniel Novák

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Developerské společnosti Skanska Property se krátce po dokončení kancelářského centra Five v Praze 5 podařilo tuto nemovitost prodat. Novým majitelem je německý fond spravovaný společností Triuva. Za smíchovské kanceláře zaplatí padesát milionů eur, tedy přes jednu miliardu korun.

V novém objektu vzniklém přestavbou bývalé tramvajové vozovny je přes čtrnáct tisíc metrů čtverečních kanceláří. Většinu z nich si pronajal americká farmaceutický gigant MSD. Tato korporace si na dohled od projektu Five pronajímá rovněž kancelářské centrum Riverview. Také tento objekt postavil developer Skanska Property. Po dostavbě ho koupila americká společnost Invesco.

„Unikátní projekt Five se svými velkolepými výhledy na Pražský hrad a Vyšehrad je situován ve velmi populární lokalitě pražského Smíchova,“ uvedla šéfka tuzemské části Skanska Property Marie Passburgová. Cenu podle ní podpořily také moderní technologie, jimiž je sedmipodlažní budova zaplněná.

Transakce se účastnilo rovněž několik poradenských a advokátních kanceláří. Na straně německého fondu byli poradci ze CBRE a advokáti z kanceláře Schonherr. Pro Skansku pracovala konzultantská firma JLL a právníci z Dentons.

Skanska Property patří do švédského koncernu Skanska. V Česku je nejznámější její sesterská stavební společnost Skanska. Na tuzemském trhu působí ještě bytový developer Skanska Reality.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video