Proti modřanskému sportovnímu centru se postavil plánovací úřád | E15.cz

Proti modřanskému sportovnímu centru se postavil plánovací úřád

ČTK

Podle pražského Institutu plánování a rozvoje jde o záplavové území, obavy jsou i o blízké přírodní´památky.

Pražský Institut plánování a rozvoje (IPR) nedoporučuje stavět u soutoku Vltavy a Berounky sportovní a relaxační centrum. Území na hranici Modřan a Komořan by mělo být ponecháno jako záplavové. Zástupci institutu stanovisko představili na veřejném projednání vlivu na udržitelný rozvoj území.

Babišův fond vstoupil do zdravotnictví, koupil polikliniku v pražských Modřanech

Projekt by podle IPR mohl také negativně ovlivnit blízkou přírodní památku Komořanské a Modřanské tůně. "Pozemky jsou dnes vedeny jako zeleň, ačkoliv fakticky je tam parkoviště a skladovací haly," uvedla k záměru náměstkyně primátorky pro územní rozvoj Petra Kolínská (SZ/Trojkoalice). Úřad jako hlavní problém vidí omezení území, kam by se mohla rozlévat voda z Vltavy v případě povodní.

Každá změna územního plánu prochází posuzováním úřadu dvakrát. Poprvé, když úředníci a zastupitelé rozhodují o tom, jestli bude pořizování změny vůbec zpracováno. Podruhé, když se rozhoduje o jejím zapracování do územního plánu, které umožní vydání územního rozhodnutí a stavebního povolení.

Několikrát dochází i veřejnému projednání. "Tlak veřejnosti se většinou pozitivně zúročí při hledání závěrečného konsenzu, může pomoci užitečnému a zabránit nevhodnému. Ještě není nic rozhodnuto," vysvětlila Kolínská.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!