Ředitel ČT Dvořák má mít plat 200 tisíc. Získat může i dvoumilionový bonus | E15.cz

Ředitel ČT Dvořák má mít plat 200 tisíc. Získat může i dvoumilionový bonus

Petr Dvořák
Petr Dvořák
• 
ZDROJ: Eduard Erben, E15

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Rada České televize navrhla pro nového generálního ředitele České televize Petra Dvořáka plat 200 tisíc korun, což je o 25 tisíc méně, než bral jeho předchůdce Jiří Janeček. Naopak vyšší by měla být celková odměna. Na roční dvoumilionový bonus ale nový šéf ČT dosáhne, jen když splní 12 úkolů, které mu radní vepsali do manažerské smlouvy. Informují o tom Hospodářské noviny (HN).

„Navrhujeme přejít na jednoroční bonus, který bude mít dvanáct ukazatelů namísto čtyř původních,“ řekl HN radní Jan Prokeš, který spolu s místopředsedkyní rady Danou Eklovou kritéria navrhl.

Radní budou Dvořáka hodnotit jednou za rok. Nejdůležitějším ukazatelem zůstává to, jak dokáže ředitel s několikamiliardovým rozpočtem hospodařit, klíčová bude rovněž sledovanost.

Zatímco Janeček si několikasettisícové odměny zasloužil pokaždé, když se podíl sledovanosti vyhoupl přes 26 procent, nový ředitel bude odměněn, pokud celkový podíl České televize na diváckém trhu neklesne pod 30 procent.

„Neměřitelná jsou asi manažerská rozhodnutí. Tady budeme posuzovat, zda byla dobrá či špatná. Když udělá ředitel špatné rozhodnutí, my mu pak za to můžeme sebrat odměnu,“ řekla HN Eklová. „Měřitelným kritériem je podle mě výše správních řízení a výše zaplacených pokut, růst příjmů z obchodní činnosti a prodeje práv nebo dodržováním rozpočtu v oblasti úspor a mzdových nákladů,“ dodal Prokeš.

Novinkou má být i to, že o odměně budou rozhodovat jen radní. V minulosti se totiž stávalo, že odměnu nedoporučili, ale Janeček ji dostal, protože mu to smlouva umožňovala.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video