Skoti se stahují z Česka. Royal Bank of Scotland zavřela místní pobočku | E15.cz

Skoti se stahují z Česka. Royal Bank of Scotland zavřela místní pobočku

ČTK

Share on Facebook Messenger

Britská Royal Bank of Scotland (RBS) ukončila činnost v České republice. Banka propustila většinu zaměstnanců, ti zbývající dohlížejí na zánik české divize.

S informací přišel web Euro.cz. Britský regulátor, který kvůli pravidlům EU na činnost RBS dohlíží také v tuzemsku, oficiálně oznámil přerušení působení pobočky banky v ČR. "Z tohoto oznámení jasně vyplývá, že tato organizační složka ukončila svou činnost a přestala nabízet bankovní služby na území České republiky k 28. 2. 2017," uvedla pro Euro.cz mluvčí České národní banky Denisa Všetíčková.

Společnost už propustila většinu zaměstnanců. Zbytek týmu na pobočce v Jungmanově ulici v Praze dohlíží na zánik firmy. Zástupci banky nyní pracují na odstranění subjektu z obchodního rejstříku. Firma musí mimo jiné uzavřít účetnictví a zrušit daňovou registraci. Všechny kroky nutné k odchodu z trhu hodlá podle britského oznámení dokončit do konce června.

RBS vstoupila na český trh v roce 2008 v rámci expanze do střední a východní Evropy. Poskytovala služby korporátním klientům v oblastech transakčního bankovnictví, firemního úvěrování, obchodního financování a cash managementu. RBS opustila celou východní Evropu, přičemž začala odchodem ze Slovenska v roce 2014.

Záměr odejít z Česka představila poprvé v únoru 2015. Banka oznámila změny, které měly za cíl zaměřit se na dlouhodobé podnikání v západní Evropě, Irsku a Británii. Britská bankovní společnost loni hospodařila se ztrátou 6,96 miliardy liber, tedy asi 224 miliard korun, což je proti ztrátě 1,98 miliardy liber v roce 2015 více než trojnásobek. Ve ztrátě je přitom banka už devět let.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.