Slovenský miliardář může ovládnout stovku českých trafik, rozhodl antimonopolní úřad | E15.cz

Slovenský miliardář může ovládnout stovku českých trafik, rozhodl antimonopolní úřad

ČTK

Třetí největší tuzemskou síť trafik Tabák Valmont může koupit společnost PressMedia slovenského miliardáře Ivana Kmotríka. Transakci schválil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). V transakci jde o sto trafik v ulicích, v supermarketech a obchodních centrech. Kmotrík dosud v Česku působil prostřednictvím 40 prodejen sítě GG Tabák-Tisk.

Tabák Valmont doposud ovládal brněnský podnikatel Roman Janíček. Tržby se loni vyšplhaly na 1,5 miliardy korun, zisk se však propadl na 373 tisíc korun z předloňských 34 milionů. Podle dřívějších informací Hospodářských novin si Janíček Valmontu cenil nejméně na půl miliardy korun.

Jedničkou českého trafikantského trhu je síť Geco, v níž má vliv podnikatel Martin Ulčák. Dalším velkým hráčem jsou trafiky Relay, za nimi je francouzský koncern Lagardere Travel Retail, uvedl už dříve deník E15.

Do Kmotríkova slovenského impéria patří tiskařská a vydavatelská skupina Grafobal, zpravodajská televize TA3 nebo fotbalový klub Slovan Bratislava. Podnikatel je rovněž developerem.

 

Autor: ČTK
 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!