Úřad pro ochranu hospodářské soutěže znovu zakázal plnění smlouvy na telefonické služby pro vězně | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže znovu zakázal plnění smlouvy na telefonické služby pro vězně

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže znovu zakázal plnění smlouvy na telefonické služby pro vězně
Vězeňská služba
• 
ZDROJ: Profimédia

ČTK

Vězeňská služba podle úřadu porušila koncesní zákon a má zaplatit pokutu 100 000 korun, řekl předseda ÚOHS Petr Rafaj. Zákaz plnění smlouvy má roční odklad, rozhodnutí není pravomocné a byly proti němu podány rozklady.

Zakázku na telekomunikační služby, které několik posledních let poskytovala O2, získala loni německá firma Telio prostřednictvím společnosti BVfon Czech Telecommunication s výrazně nižší nabídnutou cenou volání. O2 a další neúspěšný uchazeč M-Communications způsob výběru zpochybňují. Upozorňují mimo jiné na to, že cena 1,62 koruny za minutu platí pouze pro volání v Česku, zatímco oni nabídli jednu cenu pro volání v Česku i do zahraničí.

"Zadavatel porušil zákon, když vybral dodavatele v koncesním řízení malého rozsahu bez uveřejnění oznámení o zahájení koncesního řízení. Předpokládaný příjem koncesionáře však v tomto případě přesahuje 20 milionů korun a koncesní řízení tedy mělo být zahájeno oznámením o zahájení," uvedl Rafaj.

Stát z rozpočtu platí 445 tisíc zaměstnanců, roste především množství učitelů

Úřad uložil zákaz plnění smlouvy už podruhé. V původním rozhodnutí byly ale podle Rafaje chyby, proto případ vrátil svým podřízeným k došetření. Aktuální rozhodnutí není pravomocné, protože proti němu padly znovu rozklady.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!