V Plzni mají zpoždění. Prý se čekalo na předsedu komise | E15.cz

V Plzni mají zpoždění. Prý se čekalo na předsedu komise

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: CTK

ČTK, vag

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Zhruba o půl hodiny se dnes ráno opozdil začátek druhého volebního dne v jedné z volebních místností v Plzni. Důvodem byly technické problémy. Podle některých informací neměla komise ráno klíče k místnosti. Svědci ale uvádějí, že otevření se zdrželo kvůli pozdnímu příchodu předsedy komise.

Před místností v Husově ulici se ráno sešlo několik nespokojených lidí, někteří se tam během půlhodiny vydali opakovaně. Zpoždění rozzlobilo Michaela Radu, který spolu s manželkou přišel volit před odjezdem rodiny mimo Plzeň.

Sledujete volby 2013 na online na E15.cz

„My jsme to měli naplánované, protože jsme pak museli odjet, přijeli jsme někdy v 8:20, bylo nám sděleno, že pan předseda není, že se mu nemohou dovolat. Čekali jsme plus minus deset minut,“ popsal. K volbám prý vždy chodil, nepamatuje, že by je vynechal. Letos ale už svůj hlas odevzdat nestihne. Nepomůže ani půlhodinové prodloužení volební doby v místnosti.

„Jsme mimo Plzeň a už se nedokážeme vrátit zpátky, protože v rámci aktivit, které má dcera, se nemůžeme vrátit,“ řekl Rada. Volby považuje za důležité a se ženou chtěli volit.

„Nechtěli jsme volit žádnou z těch stran, které budou mít asi nejvíc hlasů. Některé strany a některé přední hráče těch stran nepovažuji za adekvátní na to, aby vedli českou politickou scénu, proto bych tam rád minimálně ten svůj hlas dal. Myslím si, že politická scéna potřebuje optimalizaci jako sůl,“ dodal Rada.

Volby se v tomto plzeňském okrsku o půl hodiny prodlouží. Hlasování ve zbytku České republiky končí ve dvě hodiny odpoledne. Podle Jana Nového z krajského úřadu volby v kraji neprovázejí žádné jiné problémy. V průměru volilo zatím zhruba kolem poloviny voličů.

Autor: ČTK, vag

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video