V pražských Komořanech unikl nebezpečný chlor | E15.cz

V pražských Komořanech unikl nebezpečný chlor

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: profimedia

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Z průmyslového areálu v pražské Komořanské ulici dnes odpoledne uniklo větší množství chloru z poškozeného ventilu speciálního kotle. Na místě zasahují čtyři jednotky hasičů včetně chemické jednotky. Při úniku nebezpečné látky se podle dosavadních informací nikomu nic nestalo. Komořanská ulice byla uzavřena. Do Komořan nyní nejezdí autobus MHD číslo 139. Dopravní podnik na svém webu doporučuje použít pro cesty do této části Prahy příměstské vlaky.

"Hasiči se mrak chloru snaží zkrápět pomocí vodní mlhy. Zasahují v protichemických oblecích," řekl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Z budovy nebylo nutné nikoho evakuovat. Lidé sami areál opustili a zavolali hasiče, kteří vymezili nebezpečnou zónu a vytvořili dekontaminační stanoviště. "Chlorový mrak se zatím daří udržet v areálu," uvedl po 16:00 Kavka.

Plynný chlor je jedovatý plyn štiplavého zápachu, který dráždí oči a dýchací orgány, způsobuje křečovitý a dráždivý kašel. Vyšší koncentrace může způsobit otok plic. Příznaky se mohou objevit i po několika desítkách hodin od nadýchání.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video