Vyhne se Praha provizoriu? Při schvalování rozpočtu se spolehne na KSČM | E15.cz

Vyhne se Praha provizoriu? Při schvalování rozpočtu se spolehne na KSČM

Pražský magistrát
Pražský magistrát
• 
ZDROJ: Jan Rash

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pražské ANO a ČSSD se budou při projednávání rozpočtu na příští rok opírat o hlasy komunistů. Zastupitelka Marta Semelová (KSČM) řekla, že kvůli stabilitě města je klub ochoten rozpočet podpořit. Kvůli rozpadlé koalici totiž metropoli hrozí rozpočtové provizorium. Semelová zároveň nevyloučila podporu možné menšinové koalici ANO s ČSSD. Byla by to první účast komunistů na vládě v metropoli od roku 1990.

„Seznámili jsme se se základními obrysy rozpočtu a je dobře sestavený, podporuje řadu našich priorit, třeba v sociální oblasti,“ uvedla Semelová. Podle ní je důležité neprohlubovat destabilizaci města.

„Prioritou je zabránit tomu, co se ukazuje, že stávající situace by mohla využít pravice k převzetí moci, což vidíme jako nebezpečí pro rozvoj Prahy,“ doplnila.

Případný vstup komunistů do koalice podle ní „není na pořadu dne“. Do rady komunisté nechtějí, nevylučují ovšem podporu menšinové vládě výměnou za pozice ve výborech a komisích. Nepodpořili by ale koalici TOP 09, ODS a nezávislých v čele s exprimátorem Tomášem Hudečkem.

Koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice se po řadě neshod fakticky rozpadla 23. října odvoláním čtyřech radních. Kvůli neexistující koalici nemá rada dostatek hlasů pro schválení pětapadesátimiliardového rozpočtu na příští rok. Zástupci ANO a ČSSD proto v úterý oznámili, že Praha míří do rozpočtového provizoria.

Už nebude líp. Teď má být hůř, říká Andrej Babiš

Martin Čaban: Pražská životaschopnost

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video