Zákaz vjezdu kamionů do Prahy je nereálný, magistrát s ním už nepočítá | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Zákaz vjezdu kamionů do Prahy je nereálný, magistrát s ním už nepočítá

Zákaz vjezdu kamionů do Prahy je nereálný, magistrát s ním už nepočítá
Jižní spojka
• 
ZDROJ: profimedia

ČTK

K plánu minulého vedení Prahy na zákaz vjezdu kamionů na území metropole dorazilo takové množství námitek, že je nereálný. Novinářům to řekl náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr (Praha Sobě). Zákaz, který měl platit pro nákladní vozy nad 12 metrů délky, stále schvalují silniční úřady, dá se však předpokládat zamítavé stanovisko.

„Negativně k němu vyjádřila dopravní policie dotčených městských částí, negativní stanovisko přišlo ze Středočeského kraje, takže je vlastně nereálné zakazovat vjezd kamionů,“ uvedl náměstek.

Dopravní opatření inicioval bývalý náměstek pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD) v roce 2016 jako reakci na to, že stát vyřadil úsek Pražského okruhu mezi D1 a D11 ze seznamu prioritních projektů, které měly zrychleně získat posudek vlivu na životní prostředí. Minulá rada později zvolila nejtvrdší variantu zákazu, která kromě sjezdu z Pražského okruhu do města zapovídá i vjezd na Jižní a Štěrboholskou spojku a Spořilovskou, které nyní nahrazují jihovýchodní část Pražského okruhu.

Metro D se začne stavět letos, říká pražský radní  Adam Scheinherr

Plán od počátku sklidil vlnu kritiky od policie, ministerstva dopravy, Středočeského kraje a dopravců. Naopak pro se postavila část obyvatel Spořilova, dlouhodobě kritizující fakt, že přes obytnou zástavbu v důsledku nedokončeného vnějšího okruhu projíždějí kamiony, což vede k výraznému zhoršování kvality ovzduší.

Dopravní opatření podléhá schválení silničního úřadu, v podobných případech ministerstvo dopravy obvykle v metropoli určí jeden, který rozhodne. V tomto případě to však neučinilo, takže zákaz musí posuzovat všech 27 pražských silničních úřadů. Ty zatím všechny nerozhodly, i když už je dávno po lhůtě 90 dní, kterou na to měly.

Dozorčí rada odvolala šéfa pražského dopravního podniku Gillara. Nahradí ho Witowski
Budoucí náměstek pro dopravu v Praze: Chceme dva nové mosty, první by mohl být hotový už do roku 2022

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!