Národní park Yellowstone Letadla v Kalifornii Národní park Mount Tamalpais Golden Gate Bridge Nádraží v texaském Houstonu Úchvatné obrazce na vysychajícím jezeře v Kalifornii. Přehrada Glen Canyon Dam v Arizoně. Zvlněná hladina vodní nádrže patřící k výrobně papíru v americkém Lewistonu. Úchvatné obrazce na vysychajícím jezeře v Kalifornii. Nádherná duha obarvila vodopád v Yosemitském národním parku. Úchvatné obrazce na vysychajícím jezeře v Kalifornii. Úchvatné obrazce na vysychajícím jezeře v Kalifornii. Arizonská poušť Floridské mokřady Masivní ropná rafinerie v Houstonu v Texasu Floridské mokřady a močály Louisianské mokřady Texaské předměstí Floridské močály a mokřady Floridské močály a mokřady Heliport v Mexickém zálivu El Paso, Texas Floridské ostrovy Obdělávání polí na Floridě Dálniční uzel v texaském Houstonu Floridské ostrovy Nádherná duha obarvila vodopád v Yosemitském národním parku. Nádherná duha obarvila vodopád v Yosemitském národním parku. Nádherná duha obarvila vodopád v Yosemitském národním parku. Zvlněná hladina vodní nádrže patřící k výrobně papíru v americkém Lewistonu. Zvlněná hladina vodní nádrže patřící k výrobně papíru v americkém Lewistonu. Most ve španělské Andalusii. Most Jubilee Parkway v Alabamě Most Seven Mile Bridge na Floridě Most San Diego Coronado Bridge Hřbitov aut a letadel v kalifornské poušti. Hřbitov aut a letadel v kalifornské poušti. Hřbitov aut a letadel v kalifornské poušti. Přistání letadla v kalifornském San Jose Golden Gate Bridge Národní park Mount Tamalpais Přístav v Los Angeles Důl na potaš v Utahu Solná jezírka v San Franciscu Migrující husy u Sacramenta Sierra Nevada, Kalifornie Solární park Letadla v Kalifornii Důl na potaš v Utahu Fotograf Jassen Todorov

50

fotografií

50 leteckých snímků majestátní americké krajiny. Hřbitovy letadel, Yellowstone i ikonické stavby

S

Svět z ptačí perspektivy je pro lidi odjakživa fascinující a okouzlující. Svou jedinečností uchvátil i pilota Jassena Todorova, který se před lety rozhodl spojit svou lásku k létání s fotografováním, aby mohl krásu z nadhledu ukázat i dalším lidem. Jeho oceňované snímky představují Spojené státy americké tak, jak je neznáte a jen tak neuvidíte. Podívejte se v galerii na impozantní majestátnost americké krajiny, nad jejíž krásou se vám zatají dech.

Pokračování článku si můžete přečíst v tištěném vydání FORMEN

Pokračování článku si můžete přečíst v tištěném vydání FORMEN Chci koupit Formen

Související články
Rodina Radovana Krejčíře vnucuje slavnou vilu v Černošicích státu
Kolem opuštěné a vyhořelé černošické vily uprchlého zločince Radovana Krejčíře se začala nová hra. Krejčířova manželka Kateřina se snaží nemovitosti zatížené exekucemi zbavit ve prospěch státu. Na začátek února přitom exekutor plánoval další pokus o vydražení vily, v níž měl Krejčíř kdysi i žraloka. Z domu Krejčíř v roce 2005 uprchl přímo během policejní razie. 
Děkujeme, odešli jsme do Německa, vzkazují čeští lékaři po deseti letech od proslulé výzvy
Letos v únoru uplynulo deset let od výzvy lékařů nespokojených s podmínkami v českém zdravotnictví „Děkujeme, odcházíme“. Mladé doktory láká zahraničí i nadále, většina míří do sousedního Německa. Téma je znovu aktuální v době pandemie, kdy v českých nemocnicích chybí personál. Na české lékaře v cizině apeloval i prezident České lékařské komory Milan Kubek a vyzval je, ať se vrátí pomoci domů. Kvůli české byrokracii však akce skončila fiaskem. Pro mladé doktory to bylo další zklamání z vlasti. Proč vlastně lékaři odcházejí a co jim vadí?