Atypická jachta Asean Lady čínsko-malajského podnikatele Vincenta Tana je prodeji za 30,5 milionu eur (746 mil. Kč). Atypická jachta Asean Lady čínsko-malajského podnikatele Vincenta Tana je prodeji za 30,5 milionu eur (746 mil. Kč). Atypická jachta Asean Lady čínsko-malajského podnikatele Vincenta Tana je prodeji za 30,5 milionu eur (746 mil. Kč). Zadní paluba s posezením. Vstupní hala se schodištěm. Hlavní schodiště. Salónek s barem. Samozřejmostí jsou vodní skútry. Kapitánský můstek. Jedna z koupelen. Prostorná jídelna. Prostorná jídelna. Na jachtě nechybí profesionální kuchyně. Na jachtě nechybí profesionální kuchyně. Koupelna pro hosty. Na luxusní jachtě nechybí helipad. Kabina pro děti propojená s rodičovskou ložnicí. Kabina pro děti propojená s rodičovskou ložnicí. Kino. Salónek s barem. Hlavní ložnice. Hlavní koupelna. Hlavní koupelna. Hlavní salónek. Hlavní pracovna. Královská kajuta. Vrchní paluba. Pokoj pro rodiče s propojenou dětskou kabinou. Točité schodiště. Jedna z kabin pro hosty. Koupelna pro VIP hosty. Koupelna pro VIP hosty. VIP Apartmá 1. VIP Apartmá 2. Dřevořezba. Čínsko-malajský podnikatel Vincent Tan je mimo jiné majitelem několika fotbalových klubů (Cardiff City, KV Kortrijk a Los Angeles FC). Čínsko-malajský podnikatel Vincent Tan je mimo jiné majitelem několika fotbalových klubů (Cardiff City, KV Kortrijk a Los Angeles FC). Čínsko-malajský podnikatel Vincent Tan je mimo jiné majitelem několika fotbalových klubů (Cardiff City, KV Kortrijk a Los Angeles FC).

38

fotografií

Superjachta fotbalového magnáta na prodej: Plovoucí palác za tři čtvrtě miliardy

Č

Čínsko-malajský podnikatel Vincent Tan se zbavuje své luxusní superjachty Asean Lady. Majestátní plovoucí palác, který získal ocenění za svůj unikátní asymetrický design, je k mání za 30,5 milionu eur (748 milionů korun). Podívejte se, jaký luxus čeká na budoucího majitele.

Motorová jachta má na délku 88 metrů a dovnitř se pohodlně vejde až 18 hostů, kterým je k dispozici osm prostorných kajut, z nichž ta hlavní má rozlohu neuvěřitelných 160 metrů čtverečních, vlastní balkon a kancelář. Na plavidle nechybí ani prostorná jídelna, salónek s barem, kino a profesionálně zařízená kuchyně. Pro komfortní dopravu je k dispozici heliport.

Návrhářem netradiční jachty je Ian Mitchell, který se inspiroval u podobně asymetrických bambusových plavidel, jež se nazývají „proa“. Život jeho návrhu v roce 2004 vdechla čínská společnost Pride Mega Yachts a její stabilitu vzápětí prověřila ničivá vlna tsunami, již ustála, když kotvila v thajském Phuketu. O rok později získala ocenění za „nejinovativnější motorovou jachtu“ od magazínu Showboats International.

Asean Lady se poprvé objevila v nabídce za 33,5 milionu eur (821 milionů korun), majitel Vincent Tan ji však od té doby už o tři miliony zlevnil. Celkové jmění čínsko-malajského podnikatele se odhaduje na 1,6 miliardy dolarů a mimo koglomerátu Berjaya Corporation je majitelem i několika fotbalových klubů (Cardiff City, KV Kortrijk a Los Angeles FC).