Kupte si ForMen
Kupte si aktuální vydání FORMEN
Nový model hodinek Bohematic s označením MINOR Nový model hodinek Bohematic s označením MINOR Nový model hodinek Bohematic s označením MINOR Nový model hodinek Bohematic s označením MINOR Nový model hodinek Bohematic s označením MINOR Nový model hodinek Bohematic s označením MINOR Nový model hodinek Bohematic s označením MINOR Nový model hodinek Bohematic s označením MINOR

8

fotografií

Bohematic představuje hodinky Minor

J

Jako poctu legendárnímu českému automobilu „doutníku“ Aero Minor Sport a jeho pilotům představila mladá česká hodinářská manufaktura Bohematic druhý model svýh ručně vyráběných unikátních hodinek - Minor.

Po modelu Graphic Sutnar, které vytvořila na počest světoznámému českému designérovi a avantgardnímu umělci Ladislavu Sutnarovi, přichází na trh s více sportovně zaměřeným modelem hodinek s názvem Minor, který odkazuje na silný český příběh a je poctou závodníkům a slavnému českému automobilu Aero Minor Sport, který v roce 1949 vyhrál legendární závod 24 hodin Le Mans.

Design nového modelu je opět výsledkem práce studia Olgoj Chorchoj a designérů Michala Froňka a Jana Němečka. Z každého prodaného kusu hodinek Minor věnuje Bohematic částku 1949 korun na podporu a činnost neziskové organizace Post Bellum, která spravuje sbírku Paměť národa.  

Hodinky jsou v mnoha detailech vizuálně spjaty s tímto velmi úspěšným závodním vozem. Mají originálně tvarované lehké titanové pouzdro s ergonomickým tvarem nožek a otočnou lunetu. Grafika číselníku a tvar ruček připomínají přístroje palubní desky, v korunce ožívá ozubení závodní převodovky a rotor automatického nátahu cituje geometrii disku kola. Pohled do soukolí manufakturního strojku od prémiového švýcarského výrobce La Joux-Perret, který má několik úprav provedených speciálně pro chronograf Minor, umožňuje nejen víko s průhledem, ale i unikátně perforovaný číselník. Dva reliéfní subčíselníky a minutová stupnice jsou ručně vsazeny, třetí subčíselník je vyznačen luminiscenčními indexy v rastru perforace. Komplikace kalibru byly voleny s respektem k hlavním atributům této sportovní série, kterými jsou rychlost a vytrvalost. Precizním detailem hodinek je i skeletovaný datový věnec. Ručně šitý kožený pásek z ateliéru Ondřeje Šímy s velkými otvory doplňuje celý zážitek z tohoto modelu.

Majitel hodinek Minor má možnost vyjít z navržených variant modelů a zároveň si své hodinky do značné míry individualizovat. Kromě vlastních barevných kombinací číselníku si zákazníci mohou navrhnout potisk, nebo personalizaci číselníku pomocí kontrastního vyplnění, gravírováním na korunce a mnoha dalších detailů. 

Model Minor se vyrábí ve čtyřech různých variantách odkazujících na legendární automobilové závody Le Mans Blue, Spa Grey, Indy Sunburn a Monaco Black. Cena hodinek Minor je 148 tisíc korun a může se dále lišit dle úrovně a náročnosti individualizace.

Související články
Bohematic. Nová luxusní česká značka hodinek
Hodinářství mělo u nás vždy velkou tradici. Sice ne na úrovni Švýcarska, ale přeci. Na tuto hrdou linii nyní navazuje nová značka Bohematic. Michal Froněk a Jan Němeček, kteří stojí za designovým studiem Olgoj Chorchoj se spojili s investorem Josefem Zajíčkem a vytvořili niche značku luxusních hodinek. 
Zemřela jedna z posledních bojovnic 2. sv. války: Ve 12ti odjela za rodiči do SSSR, domů se vrátila v uniformě
Ve věku 96 let zemřela v noci z úterý na středu Jarmila Halbrštátová, jedna z posledních českých veteránek druhé světové války. Pamětnice bojů o Sokolovo, Kyjev, Bílou Cerkev či Dukelský průsmyk vstoupila do armády jako zdravotnice v roce 1942, pomohla stovkám raněných. V loňském roce byla vyzamenána prezidentem České republiky Medailí za hrdinství.
Pohnutý osud poslední lásky atentátníka Gabčíka: "Maminko, zastřelí mě," psala před popravou
Jaké asi muselo být pro přítelkyni Josefa Gabčíka, který byl zodpovědný za atentát na Heydricha, Annu Malinovou, když čekala na popravu od gestapa a myslela na svoji tříletou dceru Alenku? Dcera členky československého odboje Alena Voštová si v životě zažila své. Nikdy ale svojí mamince nic neměla za zlé. Brala ji jako hrdinku, kterou jistě byla.
Zapomenutý tankista Karel Šerák: Zničili mu dva tanky, hořel a o kousek unikl smrti, se třetím ale dojel až na Hrad
Pamětník z 2. světové války Karel Šerák patřil k nejodvážnějším vojákům, které Československá armáda měla k dispozici. Byl tankistou, velitelem a odvážným mužem, který neváhal pomáhat a zachraňovat životy v krutých bojích, během kterých o dva své tanky přišel a jako zázrakem několikrát unikl smrti. Ve svém třetím tanku dojel 10. května 1945 v 10 hodin ráno až na Hradčanské náměstí, kde poprvé spatřil matičku Prahu.