Nestlé pomáhá penězi i potravinami | E15.cz

Nestlé pomáhá penězi i potravinami

Nestlé pomáhá penězi i potravinami
Továrna Nestlé.
• 
ZDROJ: Reuters

oka

Společnost Nestlé patří k těm, které významným způsobem přispívají na boj proti koronaviru jak v České republice, tak na mezinárodní úrovni. V České republice se mimo jiné zapojila do veřejné sbírky Charity ČR na podporu poskytovatelů sociálních služeb.

Charita ČR nashromážděnými prostředky pomáhá hradit především nákup zdravotnického vybavení a dalších pomůcek potřebných pro ochranu seniorů a jejich pečovatelů před nákazou koronavirem. Nestlé se zavázalo z vlastních zdrojů zdvojnásobit sumu dobrovolných příspěvků, které jeho zaměstnanci pro tento účel darují.

„Naši zaměstnanci v posledních týdnech vymýšlejí nové možnosti, jak pomoci těm, kteří to nyní opravdu potřebují. Lidé v organizacích pečujících o seniory denně riskují své zdraví, často bez potřebných ochranných pomůcek, aby seniorům zabezpečili nezbytnou péči. Rozhodli jsme se jim pomoct, a to podporou veřejné sbírky Charity ČR. Věřím, že do sbírky přispějí i naši zaměstnanci, přičemž dar od každého z nich bude společností Nestlé zdvojnásoben,“ říká Vratislav Janda, ředitel pro korporátní záležitosti Nestlé Česko a Slovensko.

Kromě darů pro pečovatele o seniory se Nestlé postaralo také o zdravotníky, hasiče nebo policisty. V minulých dnech byly do skladů příslušných složek Integrovaného záchranného systému a nemocnic v Česku a na Slovensku rozvezeny tisíce kartonů cukrovinek, kávy a dalších potravin v hodnotě více než sedm milionů korun.

Nestlé jakožto nadnárodní podnik samozřejmě pomáhá i ve světě. V reakci na aktuální situaci společnost spojila síly s Mezinárodní federací společností Červeného kříže a Červeného půlměsíce a zavázala se poskytnout potraviny, klinickou výživu a balenou vodu tam, kde je to nejvíce potřeba. Dále přispěje částkou 10 milionů švýcarských frank. (27 milionů korun) zemím, které jsou současnou situací nejvíce zasaženy.

Mall.cz spustil prodej poukazů, zákazníci budou moci podpořit svůj oblíbený lokální podnik

Autor: oka
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!