Bitcoin prudce kolísá. Cena během dne spadla o více než desetinu | E15.cz

Cena Bitcoinu prudce kolísá. Během dne spadla o téměř pětinu

Karel Pučelík

Karel Pučelík

Po období strmého růstu v posledních dnech bitcoin prožívá den plný prudkých výkyvů. Během čtvrtečního obchodování nejznámější kryptoměna odepsala téměř pětinu hodnoty.

Graf vývoje ceny bitcoinu aktuálně připomíná horskou dráhu. Oproti dennímu maximu jeho hodnota v 18:00 SELČ poklesla o téměř 18 procent pod hranici 11 tisíc dolarů za jednu virtuální minci. 

Za poslední týden kryptoměna značně posílila a zvýšila svou hodnotu o téměř polovinu. Tím dosáhla na osmnáctiměsíční maxima, která převyšovala částku 13 tisíc dolarů za minci. Podle analytiků za současným příznivým vývojem stojí především důvěra institucionálních investorů.

Náladu také podle agentury Reuters investorům zvedlo i prohlášení o možné nové digitální měně libra, za kterou stojí technologický gigant Facebook. Právě tento krok má podle expertů znamenat počátek nové vlny zájmu o kryptoměny.  

Bitcoin zdražil za týden téměř o polovinu, jeho dominance sílí
Facebook už se svou kryptoměnou naráží u regulátorů
Růst bitcoinu brzy ustane, míní kryptoměnový odborník Eliáš
Litecoin přepisuje pořadí kryptoměn, svým růstem se trhu vymyká

 

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!