4D Kodaňská Office Center koupila Daramis za půl miliardy | e15.cz

4D Kodaňská Office Center koupila Daramis za půl miliardy

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Realitní fond Endurance Fund, spravovaný Orco Property Group, prodal kancelářský projekt 4D Kodaňská Office Center společnosti Daramis Group. Cena transkace činí přibližně 20 milionů eur (asi 500 milionů Kč). Oznámila to společnost Jones Lang LaSalle, která obchod zprostředkovala.

Projekt se nachází v Praze 10 na křižovatce ulic Kodaňská a Kavkazská. Byl postaven v sedmdesátých letech, nicméně v letech 2002 – 2007 prošel rozsáhlou rekonstrukcí. Nabízí zhruba 26 000 čtverečních metrů pronajímatelné plochy a k jeho nájemcům patří například Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra ČR, Gopas, Elanor nebo Nikon.

“Úspěšné dokončení této transakce demonstruje dlouhodobou schopnost firmy Daramis Group uzavřít významné obchody v každém segmentu českého realitního trhu. Je to skvělý začátek roku, který bude pro Daramis Group jistě velmi zajímavý. Vlastníme řadu nemovitostí, s kterými budeme dále pracovat. Zároveň sledujeme pražský trh a jsme připraveni nakoupit další budovy či pozemky,“ říká ředitel Daramis Group Yariv Ronen.

„Těší nás, že můžeme po šesti měsících jednání oznámit dokončení této realitní transakce. Jde o férový obchod na současném složitém trhu s kancelářskými nemovitostmi třídy B, kde je bankovní financování klíčovým prvkem,“ dodává člen představenstva ORCO Property Group (manažer realitního fondu Endurance Real Estate Fund) Aleš Vobruba. „Jedná se o významnou transakci na českém realitním trhu, která ukazuje na chuť obchodovat s nemovitostmi třídy B, jež mají zajištěné bankovní financování,“ uzavírá George Lewis, vedoucí investičního oddělení pražské pobočky Jones Lang LaSalle, která zastupovala Endurance Real Estate Fund.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery