Apple Pay: za první tři dny zaregistrováno milion platebních karet | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Apple Pay: za první tři dny zaregistrováno milion platebních karet

Apple Pay: za první tři dny zaregistrováno milion platebních karet
Představování nové služby Apple Pay
• 
ZDROJ: CTK
Karel Javůrek

Karel Javůrek, Živě.cz

Apple už v Americe pustil do ostrého provozu novou službu – Apple Pay, která umožňuje do iPhonu nahrát platební karty a velmi jednoduše a anonymně poté bezpečně platit na terminálech pomocí technologie NFC a ověřování prstu.

Šéf Applu Tim Cook nyní oznámil, že za prvních 72 hodin od spuštění bylo v Apple Pay zaregistrování přes milion platebních karet, což považuje za velmi dobrý začátek.

Platbu pomocí Apple Pay lze provádět i na internetu a přímo v prohlížeči. Tim Cook vidí tuto službu jako další nástroj, jak se odlišit od konkurenčních mobilních řešení a nabídnout uživatelům iOS další přidanou hodnotu.

Navíc opět připomněl, že Apple nesbírá žádné bližší osobní informace o nákupech a podobně a není tak „Velký Bratr, což přenecháme jiným“ (narážka na Google).

Podle informací webu Wired se Apple zatím nemusí bát ani konkurence, protože už po pár dnech je z pohledu čísel od partnerů jako Mastercard nebo Visa prý Apple mnohem úspěšnější, než konkurenční mobilní platební bezkontaktní systémy dohromady.

Apple Pay v praxi:

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!