Bazén je na řadě, vzkázali radní | e15.cz

Bazén je na řadě, vzkázali radní

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Bazén. To bude jedna z prvních věcí, kterou se budou zabývat noví zastupitelé. Stavba by měla začít ještě letos.

Půl roku zpoždění s výstavbou plaveckého bazénu u KV Areny znamenalo prošetřování antimonopolního úřadu, zda byly v pořádku takzvané zadávací podmínky. Neboli podmínky, které vymezovaly, které z firem se mohou o stavbu bazénu ucházet. Podle úřadu bylo vše v pořádku.
„Nové zastupitelstvo bude schvalovat smlouvu s Regionální radou soudržnosti o financování akce. Peníze na ni vyčleněné jsou,“ říká bývalý náměstek primátora Petr Keřka. Výstavba bazénu za přibližně 280 milionů korun by podle něj měla začít už v listopadu a skončit přespříští rok v červenci. „Bude to jedna z prvních věcí, na kterou je potřeba se podívat, zjistit si všechny informace a pracovat s tím, jaká je situace. Jde o to, aby výstavba bazénu, s níž částečně už počítal rozpočet na letošní rok, byla pro město co nejvýhodnější,“ vysvětluje zastupitel Petr Kulhánek.
Tobogan ve městě Hala s bazénem, která bude mít vedle velkého i bazén pro děti a tobogan, rozšíří skromné možnosti, kam se mohou jít ve Varech lidé s dětmi koupat. V centru města mohou do Alžbětiných Lázní, případně do Thermalu, v létě pak na Rolavu. Za vodním atrakcemi musí jet do Františkových Lázní, případně do Německa.
„Chodím s dětmi do Alžbětiných Lázní. Do nového bazénu s nimi určitě také půjdu, starší syn ocení zejména tobogan,“ říká Soňa Novotná z Karlových Varů.
Nový bazén bude mít rozměry pětadvacet krát dvacet a půl metru a deset drah. Hloubka se pohybuje od 1,6 do 3,2 metru, budou v něm moct trénovat a závodit i akvabely. Nabídne šestapadesátimetrový tobogan, tribunu pro 150 diváků, saunu, velkou vířivku. Vedle šaten pro veřejnost také dvě skupinové šatny pro školy a sportovní oddíly. Ve vstupním prostoru budou turnikety, kterými projde ročně sedmdesát tisíc lidí. Taková je alespoň představa.
Součástí stavby haly s bazénem, kterou bude sto miliony financovat Evropská unie, bude i vybudování přilehlé mimoúrovňové křižovatky přes Západní ulici a parkoviště v areálu.
Nejdůležitější budou při stavbě bazénu kontrolní mechanismy, aby nestál výrazně víc, jak se to stalo u KV Arény. Právě některé nejasné záležitosti spojené se stále rostoucí cenou stavby vyvolávaly největší kritiku lidí. Rozhodnutí rady města, která už po prohraných volbách rozhodla, že bazén postaví sdružení Baustav-Tima-Metrostav, důvěru také nevzbudilo.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video