BB Centrum se rozrůstá o budovu Filadelfie | e15.cz

BB Centrum se rozrůstá o budovu Filadelfie

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Rozvoj pražské Michle je od roku 1992 neodmyslitelně spojený s rozvojem projektu BB Centra. Více než polovina celého rozsáhlého administrativního komplexu je hotova a svědčí o tom, že nápad, který se zrodil před osmnácti lety v hlavě podnikatele Radima Passera, nebyl pouhou neuskutečnitelnou vizí, ale realistickým projektem, který spěje mílovými kroky ke svému cíli.

Před dokončením je momentálně další část – administrativní budova FILADELFIE. BB Centrum tvoří v současné době 12 budov o celkové ploše 150 tisíc metrů čtverečních, kanceláře zde doplňuje pestré spektrum obchodů, služeb, restaurací, bytových jednotek, společenské centrum s mateřskou školkou a základní škola. Všechny dokončené budovy přitom samozřejmě odpovídají nejnáročnějším požadavkům novodobých administrativních architektonických trendů, včetně flexibility a efektivní vnitřní infrastruktury.

Z plánované podoby BB Centra je v současné chvíli zrealizováno více než 50 procent – jedná se o budovy A, B, C, D, E, Office Park, Residence (na sever od Vyskočilovy ulice) a budovy Alpha, Beta, Gamma, Brumlovka a Společenské centrum (na jih od Vyskočilovy ulice). Součástí všech dokončených kancelářských staveb je nejen běžná vybavenost, tedy plochy pro gastronomii, obchody a služby, ale také dostatek parkovacích míst.

#####FILADELFIE se otevře ještě letos

[file:6258:small:right]

Zatím poslední budovou, která se v areálu BB Centra otevře ještě letos, bude budova FILADELFIE, která se nachází mezi ulicemi Želetavská, U Pomníku a U Michelské školy, v sousedství již stojících budov B, C a E. Stavba budovy začala v květnu 2008 a její dokončení se plánuje letos v létě. Autorem architektonického návrhu budovy je architektonická kancelář DaM. Budova FILADELFIE nabízí svým nájemcům plochu téměř 30 tisíc metrů čtverečních kancelářských ploch v sedmnácti nadzemních podlažích. Typické nadzemní podlaží má 1760 metrů čtverečních plochy k pronájmu. V kvalitě vnitřního prostředí a uživatelského komfortu patří objekt k nejmodernějším administrativním budovám.

Budova přinese do areálu další rozšíření nabídky obchodů a služeb na téměř 4500 metrech čtverečních. V podzemních garážích se bude nacházet téměř tisíc parkovacích stání z většiny využívaných nájemci a z části veřejností. V blízkosti budovy FILADELFIE vznikne rozsáhlý Baarův park, který bude doplněn vodním prvkem. Nové zelené plochy zde tak vytvoří příjemnou klidovou zónu. Další možností bude relaxace na střešní terase FILADELFIE. Nájemci budou v BB Centru nejen pracovat, ale i bydlet. V severní části začne ještě letos výstavba projektu Rezideční park Baarova (www.baarova.cz).

#####Statisíce metrů čtverečních nejen kvalitních kanceláří

Po dokončení veškerých developerských záměrů by měla lokalita díky BB Centru nabídnout více než 300 tisíc metrů čtverečních pronajímatelných prostor v téměř 20 objektech. Kromě již realizovaných a fungujících staveb je součástí projektu ucelená síť obchodů a restaurací, dva parky, mateřská a základní škola či společenské centrum. Cílem developera, společnosti PASSERINVEST GROUP, je připravit kvalitní a příjemné prostředí pro více než 15 tisíc lidí.

www.bbcentrum.cz).

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video