Beverly Hills 90210: Jak si vedou postavy seriálu v životě? | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Bohaté a chudé hvězdy z Beverly Hills 90210: Steve vydělává jako řečník, Andrea jako odborářka

Michal Šenk

Michal Šenk

Reinkarnaci seriálu Beverly Hills 90210, nově pod názvem BH 90210, hodnotí recenzenti po odvysílání prvního z šesti dílů nové série smíšeně. Kromě umělecké kvality se také řeší, zda a do jaké míry slavní herci potřebují, aby série byla úspěšná i po finanční stránce.

Hlavními tvůrkyněmi BH90210 jsou Kelly a Donna, tedy herečky Jennie Garthová  a Tori Spellingová. Spellingová stála už i za posledními epizodami původní série. Americká média si přitom kladou otázku, zda především Spellingová, která je dědičkou producenta Aarona Spellinga a jejíž majetek je podle webu CelebrityNetWorth.com paradoxně nejnižší ze skupiny hlavních protagonistů, je tou, kdo finanční injekci potřebuje nejvíce.

Spellingová ale tyto spekulace odmítá. „Jsem schopná platit účty? Ano, děkuji za optání. Jsem,“ řekla pro televizní stanici Fox, která je hostitelem nové série BH 90210. V minulosti ale ve skutečnosti na mnoho projektů nedostala půjčku a americké bulvární weby často plnily zprávy o jejím bankrotu.

Prohlédněte si fotogalerii:

Když její otec Aaron v roce 2006 zemřel, odkázal jí necelý milion dolarů z celkového svého odhadovaného jmění převyšující 500 milionů dolarů. „Není tajemstvím, že mám problémy s financemi. Vyrůstala jsem v bohatých poměrech, nikdy jsem neznala nic jiného,“ napsala Spellingová ve své autobiografii z roku 2013 s tím, že tak, jak hodně vydělávala, stejně tak i hodně utrácela.

Podnikavá Kelly

Pro zbylé seriálové "hvězdičky" je oprášení pozornosti kolem nich vítaným oživením a připomenutím dřívější větší slávy. Gabrielle Carterisová, neboli seriálová Andrea, je dnes prezidentkou odborové organizace SAG-AFTRA, která zastupuje 160 tisíc pracovníků ze světa médií a šoubyznysu. V minulosti se například aktivně zasazovala proti diskriminaci herců a hereček na základě věku.

Luke Perry, hvězda seriálu Beverly Hills 90210, zemřel

Brian Austin Green, který v BH 90210 hraje roli Davida, si v roce 2010 vzal za manželku Megan Foxovou. Foxová ztvárnila například roli April ve filmové sérii Želvy Ninja. Spolu tvoří prominentní hollywoodský pár. Odměny za první řady Beverly Hills podle Greenových slov stačí i dnes na pohodlný život.

Vlakem v Číně: Připravte se na hlučné cestující i dechberoucí výhledy

Stejně se vyjadřuje i Jennie Garthová alias Kelly. „V mladém věku jsem se stala finančně nezávislou,“ říká. Její investice pak směřovaly především do nemovitostí. Za téměř pět milionů dolarů nedávno prodala svůj dům, který dříve koupila za méně než polovinu současné ceny. Své jméno navíc zpeněžuje ve spojení s produktem Mom Gift Box. Dárkový set s bižuterií, svíčkou a pleťovou maskou se prodává online za 99,99 dolarů.

Komentář Roberta Maleckého: Vzkazy pro gay pride

Naopak Ian Ziering, tedy Steve, vydělával v posledních letech hlavně na svých rolích. Za seriál Sharknando měl podle magazínu Holywood Reporter dostat půl milionu dolarů. Ziering se živí také jako motivační řečník na různých konferencích.

Brandon v. Brenda

Celé Beverly Hills 90210 i nová verze seriálu se točí kolem dvojčat Walshových, v civilu Shannen Dohertyové a Jasona Priestleyho.

Dohertyová, tedy Brendadříve přiznala, že ve svých 22 letech měla dluhy ve výši desítek tisíc dolarů. „Vydělávala jsem hodně, ale také platila vysoké daně, právníky, poradce,“ vysvětlovala tehdy svůj bankrot. Se svými manažery se pak následně soudila za pochybení při správě jejích peněz. Později hrála často v mnoha filmech a seriálech – za všechny seriál Čarodějky nebo film Flákači - a z finančních trablů se dostala.

Lákadlo Arménie jsou starobylé kláštery, jejich okolí značí i Češi. Prohlédněte si galerii

Aspoň jednou nohou mimo šoubyznys se pohybuje a vydělává Priestley. „Dostával jsem placeno za závodění, stál na hodně pódiích,“ zmiňoval v rozhovoru pro Sydney Morning Herald. Jinak měl vydělat na svých memoárech a podle žebříčku výdělků hvězd z kalifornské střední školy se mu od té doby dařilo.

Majetky hvězd z BH 90210
Herec Postava Majetek
Tori Spellingová Dona 0,5 milionu dolarů
Gabrielle Carterisová Andrea  3 miliony dolarů
Brian Austin Green David 4 miliony dolarů 
Ian Ziering Steve  8 milionů dolarů 
Jennie Garthová  Kelly  8 milionů dolarů
Shannen Dohertyová Brenda 10 milionů dolarů
Jason Priestley Brandon 16 milionů dolarů

Zdroj: CelebrityNetWorth.com

Venezuelu drží při životě pouze Rusko, zůstalo jediným dodavatelem benzinu do země
Boj o tvůrce Hry o trůny vyhrál Netflix, musel ale zaplatit stovky milionů dolarů
Disney tvoří konkurenta Netflixu, jeho zisk kvůli tomu klesl o více než polovinu

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!