Branislav Brliť: Jsem vítězný typ | E15.cz

Branislav Brliť: Jsem vítězný typ

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
První posilou opavského basketbalového áčka je Slovák Branislav Brliť.

Úvodní tréninky v novém působišti má za sebou 207 centimetrů vysoký slovenský pivot Branislav Brliť. Do Opavy přišel z Pezinku, kterému letos na jaře pomohl k mistrovskému titulu.

Ze slovenské ligy jste odešel v pozici úřadujícího mistra. Nebudou vám v Opavě chybět nejvyšší ambice?
Jsem vítězný typ, takže bych nemohl hrát v týmu, který nemá ambice. To, že Opava nebojuje o titul, neznamená, že nemá vysoké cíle. V Opavě se snaží hrát už delší dobu rychlý, atraktivní basketbal, bavit lidi a dávat šanci mladým hráčům. To jsou podle mě také vysoké ambice a k jejich naplnění bych chtěl přispět i já. K tomu bych samozřejmě rád přidal vyšší umístění v tabulce.

Vnímáte nějaké výrazné rozdíly mezi českou a slovenskou ligou?
To budu vědět lépe až po sezoně. Je ale obecně známé, že česká liga je o něco kvalitnější. Kluby mají lepší zázemí a více peněz. U nás navíc poslední dobou zaostáváme v práci s mladými.

Když jste nabídku z Opavy dostal, váhal jste dlouho, nebo jste byl rozhodnutý rychle?
Nabídku z Opavy jsem dostal jako první a moc mě lákalo vyzkoušet si jinou soutěž s kvalitnějšími kluby. Rozhodnutý jsem byl celkem rychle.

Jak se vám líbí město, bude vám tady něco chybět?
Zatím jsem město viděl pouze zběžně, takže je těžké říct, co mi bude chybět. Určitě to ale bude rodina, známí a děvčata, která jsem trénoval v mládežnickém klubu BK Petržalka. V Opavě je úžasné zázemí pro basketbal. Málokterý klub má tak krásnou halu s restaurací a ubytováním a dobrým zařízením pro regeneraci. Na to se moc těším.

Co děláte rád mimo basketbal?
Pokud se basketbalu nevěnuji jako hráč, tak se mu věnuji jako trenér. A když ani to ne, tak jako fanoušek. Rád ale vyjedu třeba na kole, sednu si s kamarády na kávu nebo vyzkouším jiný sport.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video