Britská firma nabízející oplodnění od celebrit byl mediální šprým | E15.cz

Britská firma nabízející oplodnění od celebrit byl mediální šprým

Stránky FameDaddy.com
Stránky FameDaddy.com
• 
ZDROJ: FameDaddy.com

ČTK, nes

Proč to neříct rovnou – žertu s fiktivní firmou Fame Daddy (Slavný tatínek) naletěla řada médií a my s nimi. Nezbývá nám tedy, než se té senzaci ze šoubyznysu zasmát a uvést věc na pravou míru: Britská televize ITV se omluvila divákům za to, že naletěla organizátorům podniku, který nabízel britským ženám oplodnění od slavných sportovců, hudebníků a dalších celebrit. Zprávu po ITV převzalo pak několik britských listů i zahraničních médií.

Televize v úterý ráno vysílala rozhovor s mužem, který si říkal Dan Richards a tvrdil, že je šéf firmy Fame Daddy (Slavný tatínek), která bude ženám nabízet výhradně prominentní dárce. Služba měla stát 15 tisíc liber (asi 460 tisíc korun).

ITV nicméně zjistila, že Richards je ve skutečnosti herec pracující pro jednu televizní produkční společnost. Televizi spletla i propracovaná webová stránka FameDaddy.com, která nabízí „první službu na světě poskytující sperma celebrit“. Vzorové profily ideálních dárců zahrnovaly majitele filmových Oscarů, britské poslance, závodníky formule jedna nebo prvoligové fotbalisty.

Promovideo „firmy“ Fame Daddy

ITV začala celou věc vyšetřovat hned po úterním vysílání. Mluvčí televize řekla, že si předem prověřovala, zda je společnost skutečně registrovaná. Ale autoři celého švindlu si dali velmi záležet, aby ITV a její diváky obelstili, uvedla mluvčí.

Pochybnosti celý podnik vyvolal hned během živého vysílání rozhovoru s údajným šéfem Fame Daddy. Moderátoři ranní show, která interview odvysílala, dnes řekli divákům, že se jim rozhovor nezdál od samého počátku. „Něco tam nehrálo. Bylo to tak neuvěřitelné,“ řekla moderátorka Holly Willoughbyová.

Také propagační video Fame Daddy na Twitteru se zdá být parodií. „Jste neúspěšní ve sportu a v obchodu? Jste tlustí? Tak bych vám radil - prosím, přestaňte se množit,“ říká na něm údajný šéf Dan Richards.

Autor: ČTK, nes

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.