Budova ve tvaru diamantu rozzářila Západní Město | e15.cz

Budova ve tvaru diamantu rozzářila Západní Město

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Společnost Skanska a. s. předala investorovi tři administrativní budovy komplexu Západní Město - City Administrativa, které vyrostlo v blízkosti pražské stanice metra Stodůlky.

Dominanta, devítipodlažní budova ve tvaru diamantu, je doplněna dvěma menšími budovami. Investorem jednoho z největších projektů v Praze je společnost FINEP. Zcela nová obytná a kancelářská čtvrť roste v okolí pražské stanice metra Stodůlky. V první fázi byly na polích a loukách vystavěny tři administrativní budovy a zbudována kompletní infrastruktura pro celou budoucí čtvrť. Devítipodlažní budova ve tvaru diamantu by se měla stát magnetem administrativního komplexu.

Výstavba tří administrativních budov se 100 tisíci metry čtverečními pronajímatelných ploch odstartovala kompletní proměnu celé oblasti, kdy sto padesát hektarů nezastavěných ploch nahradí živá obytná a kancelářská čtvrť až pro pětatřicet tisíc lidí. Projekt Západní Město - City Administrativa patří k největším, které se v Praze staví. A to jak z pohledu výše investice, tak velikostí zastavěné plochy. Dvě z budov již mají také své nájemce - do devítipodlažní budovy, která je spojena s nižší pětipodlažní ve tvaru písmene H, se pomalu stěhuje společnost Siemens, která zde bude mít sídlo své české pobočky.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video