Bývalá továrna ETA v Praze-Vršovicích se má proměnit na byty | e15.cz

Bývalá továrna ETA v Praze-Vršovicích se má proměnit na byty

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Prvorepubliková kancelářská budova bývalé elektrotechnické továrny ETA na pomezí pražských Vršovic a Nuslí se má proměnit na nové byty. Přestavbu plánuje developerská společnost Geosan Development ze stavební skupiny Geosan. Spolu s výstavbou zcela nové bytové budovy sousedící s někdejší továrnou má vzniknout 154 nových bytů. „Očekávané zahájení výstavby je v létě tohoto roku,“ řekla vedoucí prodeje a marketingu Geosanu Development Lada Kuncová. Výši investice Geosan nesdělil.

Kolaudaci první etapy odhaduje stavitel na jaro 2014. V první fázi vznikne novostavba s 114 byty, druhá část výstavby se bude týkat přestavby bývalé tovární budovy, v níž vznikne dalších 40 bytů. Geosan není jediný, kdo chce nebo chtěl v oblasti Vršovic a Nuslí stavět. Společnost Crestyl připravuje ve Vršovicích mezi sídlem ministerstva životního prostředí a podnikem KOH-I-NOOR stavbu 266 nových bytů. Developer Central Group v roce 2008 plánoval, že bývalou mlékárnu v Nuslích přestaví na byty, o rok později ale od záměru ustoupil.

Geosan Group patří mezi přední tuzemské stavební firmy. V roce 2010 společnost zvýšila čistý zisk o dvě procenta na 90,5 milionu korun. Tržby se ale propadly o 39 procent na 3,1 miliardy korun. Loni se v Praze podle statistik developerské firmy Trigema prodalo 3791 nových bytů, což byl meziročně o deset procent lepší výsledek. Trigema ale v nedávné zprávě uvedla, že v hlavním městě nadále trvá výrazný převis nabídky nad poptávkou.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery