Central Group projektem v Letňanech zahajuje cenovou válku | E15.cz

Central Group projektem v Letňanech zahajuje cenovou válku

Společnost Central Group od 16. března rozšiřuje svou nabídku o dalších 420 nových bytů a parcel v 8 nových lokalitách a etapách. Finančně nejzajímavější je nabídka nových bytů v Praze 9 – Letňanech, kde se ceny v nové etapě pohybují v rozmezí od 22 do 3ý tisíc/m2. Průměrná cena je tady 31 tisíc Kč/m2, což je jednoznačně nejvýhodnější nabídka nových bytů v Praze.

V celkových částkách vycházejí ceny bytů v nové etapě v Letňanech od 1,1 milionu korun u bytů s dispozicí
1+kk, od 1,8 milionu korun u 2+kk, od 2,5 milionu korun u 3+kk a od 3,6 milionu korun u prostorných bytů 4+kk. Také v ostatních nově nabízených lokalitách Central Group jsou ceny hluboko pod cenovou úrovní ostatních developerů. „Ceny stavebních prací od našich dodavatelů se díky hospodářské krizi podstatně snížily. Proto mohou být nyní nově zahajované byty v průměru o 20 procent levnější, než tomu bylo dříve,“ říká předseda představenstva Central Group Dušan Kunovský.

Kromě další etapy bytů v Letňanech nyní Central Group do prodeje zařazuje také nové etapy bytů
na pražském Zličíně, v Košířích, Pitkovicích a Ďáblicích. Nové parcely jsou nyní v prodeji v Dolních Chabrech, Pitkovicích a v Hlubočince u Prahy. Pro všech osm nových lokalit a etap zařazených nyní do nabídky platí až do června zvýhodněné zaváděcí ceny snížené o pět procent. „V posledních týdnech pozorujeme několikanásobný nárůst zájmu o nové byty a domy. Lidé chtějí logicky využít ještě nižší DPH, která by měla platit jen do konce tohoto roku,“ doplňuje Kunovský.

Podle aktuálního vládního návrhu by mělo dojít od začátku příštího roku ke zvýšení dolní sazby DPH ze současných 10 na 14 procent a od roku 2013 by pak měly být sazby sjednoceny na 17,5 procenta. To bezesporu zvýší ceny velké části nových bytů a domů. „Je dobře, že vláda rozložila zvýšení DPH do dvou postupových kroků. Trh to sice hodně zbrzdí, ale nebude to takový skokový šok, jako kdyby se DPH naráz zvýšilo z 10 na 20 procent. To by bylo pro trh nového bydlení a celé stavebnictví doslova smrtící,“ hodnotí šéf Central Group.

Ceny nových bytů a domů jsou nyní na svém dně a dále již klesat nebudou. Nyní je ta nejvhodnější doba
ke koupi, která se v dohledné době již nebude opakovat. Kromě nízkých cen a ohlášeného zvýšení DPH
od začátku příštího roku jsou hlavními faktory, které nyní podporují poptávku po novém bydlení, hlavně
nízké sazby hypoték, jejichž sazby se nyní pohybují již od tří procent ročně. Dalšími podpůrnými faktory jsou také deregulace nájemného a pozitivní signály postupného oživování ekonomiky.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!