Češi jsou na internetu. Síť využívá 96 procent dospělé populace | E15.cz

Češi jsou na internetu. Síť využívá 96 procent dospělé populace

Češi jsou na internetu. Síť využívá 96 procent dospělé populace
ilustrační foto
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK
pav

Celkem 96 procent české populace ve věku od 18 do 69 let používá internet. Česká republika se tak zařadila na přední příčku v rámci střední a východní Evropy. Průměr v regionu je přitom jen 67 procent. Vyplývá to z průzkumu společnosti Gemius.

V dalších státech visegrádské čtyřky se míra rozšíření internetu pohybuje přibližně mezi 65 až 75 procenty a průměr celého regionu střední a východní Evropy je 67 procent. Nejmenší rozšíření internetu je v Turecku, kde nedosahuje ani 50 procent.

Podle výsledků studie je ve státech V4 celkem 31 milionů uživatelů internetu, přičemž Česká republika je s 6,7 milionu uživatelů druhým největším internetovým trhem střední Evropy po Polsku.

Penetrace internetu v Evropě

Penetrace internetem v EvropěPenetrace internetem v EvropěAutor: Gemius.cz
Zdroj: Gemius.pl

Zatímco v Polsku a Maďarsku vyhledávají uživatelé především weby spojené se zábavou, jako jsou rádia a televize, v ČR a na Slovensku se zajímají spíše o prakticky zaměřené webové stránky, například databáze, mapy či jízdní řády.

Svoji dominantní roli na českém trhu potvrdila společnost Seznam. Šest z deseti nejnavštěvovanějších webových stránek měřených výzkumem patří do jejího portfolia.

Autor: ČTK, pav
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!