Čtvrtky patří v centru města dechovce | E15.cz

Čtvrtky patří v centru města dechovce

Michaela Sodomková

Letní čtvrtky patřily v centru Jihlavy i letos dechovkám a jejich příznivcům.

Již několik let se příznivci dechové hudby scházejí každý prázdninový týden na Masarykově náměstí v Jihlavě.

Diváci si už mohli zazpívat s kapelami, jako jsou třeba Horané, Rebelka, Venkovská kapela a další. Minulý čtvrtek jim zahrála Lesanka. Akce se konají pravidelně v průběhu letních prázdnin, jejich organizátorem je agentura Time a statutární město Jihlava.

„Úvodní kapela začíná hrát vždy první čtvrtek v červenci, závěrečný koncert si diváci vychutnají poslední čtvrtek v srpnu. Celkem diváci uvidí koncertů devět,“ přibližuje organizátor Karel Paštyka.

Tyto akce, jež působí na náměstí již několik let, se během této doby dostaly do povědomí široké veřejnosti. Návštěvníky nejsou pouze senioři, ale také lidé středního věku.

„Snažíme se, aby se do Jihlavy dostaly kapely i z jiných oblastí a také méně známé dechovky. Proto se nám asi z dvaceti procent hlásí účastníci sami, někdy mě osloví přímo na koncertě, jindy zase v průběhu roku,“ říká organizátor.

Tyto koncerty se již staly prázdninovým trendem. Kapely se samy nabízejí, chtějí si tak zahrát pro své stále početnější publikum.

„Na dechovce jsme s manželkou vyrostli, takže nás to spojuje a vzpomínáme na staré časy. Rádi si také s muzikanty zazpíváme. Pokud nám to zdraví dovolí, chodíme každý čtvrtek,“ nadšeně líčí třašedesátiletý Josef Beneš z Jihlavy.

Autor: Michaela Sodomková

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.