Čtvrtletní zisk Samsungu zaostal za očekáváním | E15.cz

Čtvrtletní zisk Samsungu zaostal za očekáváním

Samsung Galaxy S6 edge
Samsung Galaxy S6 edge
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Provozní zisk jihokorejského výrobce elektroniky Samsung Electronics ve čtvrtém čtvrtletí meziročně stoupl o 15 procent na 6,1 bilionu wonů (127 miliard korun). Uvedla to dnes firma na základě předběžných údajů. Zisk však zaostal za očekáváním analytiků, kteří jej podle agentury Reuters odhadovali na 6,6 bilionu wonů.

Tržby největšího světového výrobce chytrých telefonů a paměťových čipů zůstaly téměř beze změny na zhruba 53 bilionech jenů. Poptávku po spotřební elektronice nyní podkopává zpomalující hospodářský růst v Číně a v dalších rozvíjejících se zemích.

Nejnovější údaje podle analytiků signalizují, že Samsung se bude nadále potýkat s nasyceností trhu s chytrými telefony. Firma navíc čelí ostré konkurenci ze strany amerického rivala Apple i ze strany levných čínských výrobců, upozorňuje server BBC.

„Odvětví chytrých telefonů vstoupilo do fáze pomalého růstu,“ uvedl jeden z analytiků investiční společnosti KTB Investment. „Domnívám se, že Samsung si vzhledem ke slabší poptávce po technologickém zboží vedl dobře,“ dodal.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video