Deka koupila pražský City Green Court za 53,7 milionu eur | E15.cz

Deka koupila pražský City Green Court za 53,7 milionu eur

Společnost Deka Immobilien Investment GmbH získala nově dokončenou kancelářskou budovu City Green Court v Praze na Pankráci za 53,7 milionu eur (přibližně 1,3 miliardy korun). Oznámila to společnost CBRE, která při prodeji zastupovala Skanska Property Czech Republic.

Budova nabízí osm nadzemních podlaží s celkovou plochou 16 400 čtverečních metrů čisté pronajímatelné plochy, včetně 1070 m2 maloobchodních prostor. Dále poskytuje 232 podzemních parkovacích stání. Objekt je strategicky umístěn v obchodní čtvrti v Praze 4, v těsné blízkosti se nachází stanice metra, nákupní centrum Arkády a řada restaurací.
Objekt je 100% pronajat a slouží jako centrála společností PwC, GlaxoSmithKline a Skanska Property Czech Republic.

City Green Court získal certifikaci LEED® Platinum pro Core&Shell. S přihlédnutím ke spekulativní výstavbě a hodnocení v nejnovějším systému jde o první projekt v Česku s tímto nejvyšším oceněním. “Prodej byl pro nás zajímavý a kreativní vzhledem k tomu, že objekt byl uveden na trh během výstavby a také kupní podmínky byly vyjednány několik měsíců před kolaudací. Tato transakce také ukázala silný zájem od institucionálních investorů o prime investiční produkty v České republice. Nedostatek takových investic na trhu v roce 2012 je jedním z důvodů nízkých objemů transakcí zaznamenaných v letošním roce,“ uvedla Katarína Brydone z CBRE.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!