Developer Central Group odhaduje za rok 2010 zhoršení výsledků | E15.cz

Developer Central Group odhaduje za rok 2010 zhoršení výsledků

Hospodářské výsledky developerské společnosti Central Group za rok 2010 už pravděpodobně nebudou tak dobré jako v předcházejících letech. Na tiskové konferenci to řekl předseda představenstva firmy Dušan Kunovský. Přesná čísla zatím společnost k dispozici nemá.V roce 2009 měla společnost zisk před zdaněním 718,4 milionu korun. Podle šéfa firmy výsledek ovlivnily ještě vysoké prodeje bytů z doby před vypuknutím hospodářské krize.

Central Group prodal v roce 2010 celkem 959 bytů, domů a parcel, předloni to bylo 933 nemovitostí. „Letos předpokládáme meziroční zvýšení prodejů zhruba o 20 procent,“ uvedl Kunovský. Za silnější poptávkou bude podle něj hlavně snaha lidí nakoupit ještě před zvýšením snížené sazby daně z přidané hodnoty od roku 2012 na 14 procent. Ceny bytů se příliš měnit nebudou.

Kunovský stavitele bytů také vyzval k vytvoření společné databáze, která by shromažďovala informace o prodejích a cenách bytů. Podobný informační zdroj zatím v Česku chybí. Databáze by mohla podle šéfa Central Group fungovat například v rámci případné nové asociace firem stavících byty nebo například na půdě akademických institucí.

Central Group se základním kapitálem 2,7 miliardy korun je jedním z lídrů tuzemského bytového trhu. Celkem už firma hlavně v Praze a okolí prodala kolem 8000 bytů, rodinných domů a parcel. O Central Group v posledních měsících média psala také v souvislosti s obviněním jejího bývalého výkonného ředitele Aleše Novotného. Ten je podezřelý z organizování daňových úniků ve firmě až ve výši 200 milionů korun.

 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!