Drahé plavání bez atrakcí, stěžují si lidé | e15.cz

Drahé plavání bez atrakcí, stěžují si lidé

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vyšší vstupné a krátká otevírací doba. Novinky v píseckém plaveckém stadionu kritizují někteří návštěvníci.

Karel Janda bydlí v Písku, ale v létě bude jezdit s rodinou do strakonického bazénu. Když si porovná výhody a nevýhody, vyplatí se mu prý koupání v sousedním městě. Nelíbí se mu, že na píseckém plavečáku zdražili letos vstupné.
„V Písku zaplatím za dva dospělé a dítě 155 korun za den. U bazénu, kde není ani tobogan. Ve Strakonicích mě to vyjde na 140 korun i s atrakcemi,“ říká Janda.
Vstupné písecký bazén zdražil v průměru o deset až patnáct procent. „Jde o opatření ke snížení provozní ztráty,“ vysvětluje mluvčí městských služeb Lenka Gareisová.
Někteří návštěvníci nesouhlasí ani s otevírací dobou. V pondělí je vnitřní bazén letos nově otevřený až od dvou hodin odpoledne. „Chtěla jsem si chodit zaplavat do vnitřního bazénu, ale když mám odpolední směnu, tak to v pondělí nestihnu. Vadí mi otevírací doba jak pro vnitřní, tak pro venkovní bazén, který v létě zavírá už v sedm hodin večer,“ míní Julie Pancová.
Podle Gareisové se otevírací doba v pondělí změnila kvůli úsporám energie a platům personálu. „Venkovní bazény jsou otevřené v letním období od devíti do sedmi hodin večer. Zkoušeli jsme provoz prodlužovat do osmi, ale zájem návštěvníků byl minimální a nevyplácel se,“ zdůvodňuje mluvčí.
V sousedních Strakonicích je celý venkovní areál v sezoně otevřený od deseti ráno do osmi hodin večer. Na nezájem lidí si nestěžují. „Návštěvníci bazén využívají, dokud můžou. Všechno ale pochopitelně závisí na počasí,“ potvrzuje ředitel správy tělovýchovných a rekreačních zařízení Pavel Dušek.
Písečtí mají ještě jednu možnost, pokud si chtějí užít nejen opalování a koupání. Přírodní plovárnu U Václava.
Tady zaplatí za celý den dospělí třicet korun, děti dvacet a mohou si půjčit slunečníky a židle nebo lodičku na projížďky po řece. Otevřená je ale stejně jako plavecký stadion.Letní sezona začíná ve Strakonicích v červnu, v Písku o měsíc později. Plovárna U Václava je pro návštěvníky otevřená od května, pokud je hezké počasí.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video